Kortowiada

Kortowiada to największy festiwal studencki w Polsce, który zapewnia niesamowite wrażenia od wielu, wielu lat studentom UWM oraz ludziom z całej Polski. Nagrodzony wieloma nagrodami m.in.: laureat ProJuvenes 2014 i 2017 w kategorii Juwenalia. Mnogość wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i muzycznych stwarza niepowtarzalną atmosferę, która doskonale wpisuję się w lokalizację Kortowa – najpiękniejszego kampusu studenckiego w Polsce.

Głównym organizatorem Kortowiady jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego (RUSS) w Olsztynie. Impreza odbywa się co roku w maju i trwa 5 dni (zwykle od środy do niedzieli).

W plenerowych koncertach biorą udział zarówno studenci UWM, jak i mieszkańcy Olsztyna oraz goście z całego kraju. Liczba bawiących się sięga nawet 100 000 uczestników, a z roku na rok przybywa coraz więcej zespołów chętnych zaprezentować się na jednej z największych muzycznych imprez studenckich w Polsce.

Wydarzenie trwa przez kilka dni – oficjalna ceremonia otwarcia rozpoczyna się uroczystym, symbolicznym przekazaniem studentom kluczy do bram miasta przez władze Olsztyna.

Oficjalnym hymnem juwenaliów jest piosenka „Kortowiada” w wykonaniu zespołu Enej do słów Bartłomieja Kroma.

Kup bilet na Kortowiadę 2020