Kortowski Mikołaj 2020

Kolejny raz ruszamy z akcją charytatywną Kortowski Mikołaj! Pandemia nie stłumiła naszego zapału do niesienia pomocy. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji i tegoroczną, VII edycję zbiórki, organizujemy poprzez Allegro Charytatywni!

Link do zbiórki: https://russ.uwm.edu.pl/km2020

Więcej o akcji: https://russ.uwm.edu.pl/kortowski-mikolaj/

W tym roku chcemy pomóc Joannie Łuczyńskiej, studentce drugiego roku administracji i cyfryzacji na Wydziale Prawa i Administracji. Od dziecka choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz wodogłowie. Mimo wielu operacji, terapii i rehabilitacji Asia na co dzień musi poruszać się na wózku, ponieważ cierpi na niedowład ciała poniżej pasa. Interesuje się fotografią oraz jest bardzo aktywna społecznie. Na co dzień udziela się w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, pomagając młodym, niepełnosprawnym osobom, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, w nauce codziennych czynności.

Pokażmy, że dobro wraca! Pieniądze, które uda się zebrać, przeznaczone zostaną na nowy wózek inwalidzki dla Asi. Będzie to specjalny, dopasowany wózek aktywny ręczny, dzięki któremu będzie mogła usamodzielnić się jeszcze bardziej. W tym roku zbiórkę realizujemy przy współpracy z Charytatywnie Allegro. Kupujcie cegiełki, licytujcie przedmioty lub sami wystawiajcie rzeczy na aukcji charytatywnej w ramach Kortowskiego Mikołaja!

Drodzy studenci, nauczyciele, członkowie społeczności akademickiej oraz wszyscy internauci, którym nie jest obojętny ludzki los! Pandemia w tym roku pokrzyżowała nasze plany i postawiła przed nami wszystkimi wyzwanie niesienia pomocy w świecie online. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Asi, która potrzebuje tak niewiele, by czynić jeszcze więcej dobra wokół siebie. Liczy się każda złotówka, każda cegiełka, każdy najdrobniejszy gest! Wiemy, że wpłata poprzez stronę internetową może zająć nam więcej czasu niż wyjęcie monet z portfela i wrzucenie ich do puszki, ale niech to nas nie ogranicza!

Fakt, że akcja ma miejsce na chwilę przed Bożym Narodzeniem sprawia, że możemy przekazać piękny, świąteczny prezent Asi!

Obejrzyjcie poniższy film, aby bliżej poznać Asię, która podczas jego realizacji podzieliła się z nami nieskończonym optymizmem oraz radością życia – mamy nadzieję, że Wam też to się udzieli!

Nie można dodawać komentarzy