logo

O akcji
Kortowski Mikołaj

Jest to koleżeńska zbiórka przedświąteczna, mającą na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji. Zazwyczaj pieniądze zbierane są do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pandemia nie stłumiła naszego zapału do niesienia pomocy. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji i tegoroczną, VII już, edycję zbiórki, organizujemy przy współpracy z Allegro Charytatywni!

2017 rok

2018 rok

2019 rok

W tym roku
pomagamy Asi z WPiA

W tym roku chcemy pomóc Joannie Łuczyńskiej, studentce drugiego roku administracji i cyfryzacji na Wydziale Prawa i Administracji. Asia dziecka choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz wodogłowie. Mimo wielu operacji, terapii i rehabilitacji  na co dzień musi poruszać się na wózku, ponieważ cierpi na niedowład ciała poniżej pasa. Interesuje się fotografią oraz jest bardzo aktywna społecznie działając w fundacji w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Pomaga młodym, niepełnosprawnym osobom, poruszającym się na wózkach inwalidzkich w nauce wykonywania codziennych czynności, które tak jak ona wcześniej, takiej pomocy potrzebują.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowego wózka inwalidzkiego, precyzyjnie wymierzonego i dopasowanego pod Asię, który pozwoli jej jeszcze bardziej się usamodzielnić.

Obejrzyjcie poniższy film, aby bliżej poznać Asię, która podczas jego realizacji podzieliła się z nami nieskończonym optymizmem oraz radością życia – mamy nadzieję, że Wam też to się udzieli!

JAK MOŻESZ
POMÓC,
ROBIĄC
ZAKUPY?

kup cegiełkę,
aby wesprzeć zbiórkę

od 8 grudnia do 5 stycznia
możesz kupować cegiełki
dla Kortowskiego Mikołaja
lub licytować przedmioty!

wybieraj Allegro,
kupując online

robiąc zakupy na allegro
od 8 grudnia do 5 stycznia
nie zapomnij dodać cegiełki
do swojego koszyka!

wspieraj zbiórkę na cel
Kortowskiego Mikołaja

wystawiaj
swoje przedmioty
na licytacje charytatywne
w ramach tej akcji!

Kup cegiełkę
- wesprzyj Kortowskiego Mikołaja

Drodzy studenci, nauczyciele, członkowie społeczności akademickiej oraz wszyscy internauci, którym nie jest obojętny ludzki los! Pandemia w tym roku pokrzyżowała nasze plany i postawiła przed nami wszystkimi wyzwanie niesienia pomocy w świecie online. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Asi, która potrzebuje tak niewiele, by czynić jeszcze więcej dobra wokół siebie. Liczy się każda złotówka, każdy najdrobniejszy gest!