O akcji
Kortowski Mikołaj

Jest to koleżeńska zbiórka przedświąteczna, mającą na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji. Pieniądze zbieramy do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dodatkowo IX edycję zbiórki, organizować będziemy we współpracy z Allegro Charytatywni, dzięki czemu będziecie mogli pomóc również online!

2017 rok

2018 rok

2019 rok

2020 rok

2021 rok

Komu pomożemy w tym roku?

Podczas IX. edycji naszej zbiórki, wspierać będziemy Martę Burzyńską, studentkę I roku pracy socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych. Marta jest otwartą i chętną do działania, na każdej płaszczyźnie, dziewczyną. Aktywnie udziela się jako starościna w Wydziałowym Samorządzie. Jest też wolontariuszką w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, zajmuje się tam min. zajęciami sportowymi dla dzieci z niepełnosprawnościami.

W 7 miesiącu życia w wyniku przebytej sepsy amputowano jej dwie nogi poniżej kolan, choroba wywołała u niej również chorobę zwyrodnieniową stawów i wyłuskanie kości z lewej dłoni. Dodatkowo choruje na insuliooporność i endometriozę.

Fundusze z Kortowskiego Mikołaja pomogą Marcie w zakupie nowego wózka – sportowego, który jest lepszej jakości i pozwala na funkcjonowanie w społeczeństwie na wyższym standardzie. Koszt takiego wózka to 13 tysięcy złotych. Kwota ponad tą, która jest potrzebna do zakupu wózka, zostanie przeznaczona na niezbędne turnusy rehabilitacyjne, jak i cykliczną rehabilitację na miejscu.

JAK MOŻESZ
POMÓC,
ROBIĄC
ZAKUPY?

kup cegiełkę,
aby wesprzeć zbiórkę

od 28 listopada do 20 grudnia
możesz kupować cegiełki
dla Kortowskiego Mikołaja

wybieraj Allegro,
kupując online

robiąc zakupy na allegro
nie zapomnij dodać cegiełki
do swojego koszyka

wspieraj zbiórkę na cel
Kortowskiego Mikołaja

wystawiaj swoje przedmioty
na licytacje charytatywne
w ramach tej akcji

Kup cegiełkę
- wesprzyj Kortowskiego Mikołaja

Drodzy studenci, nauczyciele, członkowie społeczności akademickiej oraz wszyscy internauci, którym nie jest obojętny ludzki los! Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Marcie, która potrzebuje tak niewiele, by czynić jeszcze więcej dobra wokół siebie. Liczy się każda złotówka, każdy najdrobniejszy gest!