Kortowski Mikołaj – V edycja

Zbiórka organizowana na wydziałach i terenie Kortowa:
? od 26 listopada do 2 grudnia

Impreza charytatywna w Kortowskich klubach:
? 27 listopada od 21:00 do 3:00
? jedna opaska – 5 zł studenci | 10 zł pozostałe osoby – 3 kluby
Club Antałek
SumeR CLUB
Rakor

Świąteczny Koncert – Kolędowanie z Enejem w Olsztynie – 5 grudnia
? 5 grudnia, 20:00
? Centrum Konferencyjne UWM
? Bilety: 25/50 zł (student/pozostali)

?????????????????????

Kortowski Mikołaj, studenci pomagają – to hasło odbiło się echem podczas zeszłorocznej edycji tego wydarzenia. Cały Uniwersytet zaangażował się, żeby pomóc jednej ze studentek UWM.

Akcja polegała na zbiórce koleżeńskiej pośród studentów, ale w promocję akcji zaangażowali się także wykładowcy, władze uczelniane czy media ogólnopolskie! Dla Agnieszki Śliwa z Wydziału Nauk Społecznych udało się zebrać prawie 20.000 zł!

W tym roku kolejna edycja, staramy się zebrać jeszcze więcej funduszy dla studentki UWM – Ksymeny z Wydziału Prawa i Administracji. Jak wszystkie organizowane przez nas inicjatywy i Kortowski Mikołaj ewoluuje. W tym roku zbiórka potrwa od 26.11 do 2.12. 27 listopada to muzyczna noc w Kortowskich klubach. Zasady są podobne jak podczas otrzęsin UWM – kupujesz jedną opaskę, wchodzisz do wszystkich klubów. Cały zysk z biletów w tym roku dorzucamy do puli Kortowskiego Mikołaja ?

Finał akcji odbędzie się przed Kolędowanie z Enejem w Olsztynie – 5 grudnia. Koncert ten sam w sobie jest wyjątkową okazją, by posłuchać oryginalnych aranżacji najpiękniejszych kolęd. Grupa Enej wyruszyła w trasę koncertową po największych miastach Polski, a jednym z nich jest właśnie stolica Warmii i Mazur.

Podczas tego uroczystego spotkania Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM przekaże wszystkie zebrane fundusze na Ksymenę z WPiA. Ksymena z bardzo rzadką chorobą jaką jest Zespół Hallervordena-Spaza zmaga się od 8 roku życia. Obecnie ma wszczepione elektryczne stymulatory mózgu i porusza się na wózku inwalidzkim. W przyszłości chciałaby zajmować się poradnictwem prawnym w fundacji pomagającej osobom potrzebującym. Na co dzień potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Przyłączcie się! Bawmy się pomagajmy razem!

Medialnie wspierają nas:
– Radio UWM FM
– Radio ESKA
– Wydarzysie.pl – News
– Gazeta Olsztyńska

Wspierają nas również:
– Spotted UWM
– Bank Pekao S.A.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij pola oznaczone *