Kortowski Mikołaj – Edycja VIII

Kortowski Mikołaj rusza pełną parą!

Czym jest Kortowski Mikołaj?

Jest to zbiórka charytatywna organizowana corocznie w celu koleżeńskiego wsparcia studentów w trudnej sytuacji. W tym roku pieniądze są zbierane nie tylko poprzez dobrze znaną zbiórkę do puszek prowadzoną przez wolontariuszy Samorządu Studenckiego na wydziałach i całym terenie Kortowa, ale również przy współpracy z Allegro Charytatywni.

Na Allegro znajdziecie wiele ofert, które możecie wylicytować i w ten sposób wesprzeć tę odsłonę Kortowskiego bez ruszania się z kanapy! Jeśli po prostu chcesz dołożyć się do celu – wybierz “cegiełkę” o wybranej kwocie. Każdy grosz się liczy!

Jaki jest cel zbiórki?

W tym roku w ramach Kortowskiego Mikołaja zbieramy środki dla Patryka Laskowskiego. Choruje on na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe, przez co porusza się na wózku. Niewielka siła w rękach spowodowana chorobą jest dla niego uciążliwa, dlatego podczas VIII odsłony zbieramy fundusze na przystawkę elektryczną do wózka, która ułatwi Patrykowi poruszanie się!

Poznaj Patryka!

Patryk Laskowski jest studentem III roku Historii oraz II roku wojskoznawstwa na Wydziale Humanistycznym na naszym UWM. Interesuje się motoryzacją i historią wojskowości, a także technologią. Jest również początkującym operatorem drona! Wszędzie go pełno, bo jako osoba aktywna społecznie, Patryk udziela się w Radzie Wydziałowej Samorządu Studenckiego na wspomnianym “Humanie” oraz działa jako członek Komisji ds. Równości Szans, co zapewniamy, wychodzi mu znakomicie!

Kochani nauczyciele, studenci, członkowie społeczności akademickiej UWM oraz wszyscy, którzy to czytacie – jeżeli lubicie i chcecie pomagać, przekonajcie się, że dobro naprawdę wraca!
Zbiórka podczas VIII edycji Kortowskiego Mikołaja prowadzona jest dwutorowo: zdalnie poprzez Allegro Charytatywni i stacjonarnie przez Wolontariuszy na Kortowie. Czyńmy razem dobro i pomóżmy uzbierać Patrykowi potrzebne fundusze. Wrzucajcie do puszek, licytujcie, wykupujcie cegiełki, każda złotówka przybliża nas do celu. Nie ma lepszego czasu na okazanie dobroci niż właśnie okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Więcej informacji znajdziecie na specjalnie przygotowanej przez nas stronie >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *