Rusza 16. edycja Belfra UWM

Tegoroczne głosowanie jest już 16. w historii Plebiscytu, w którym studenci wszystkich wydziałów wybiorą najbardziej popularnego nauczyciela akademickiego na drodze głosowania w trzech etapach. Pierwszy z nich startuje już dzisiaj!

Konkurs Belfer UWM, pierwotnie zainicjowany przez Radio UWM FM, a kontynuowany przez Samorząd Studencki, wpisał się już do kalendarza corocznych wydarzeń na UWM-ie. To najgorętszy czas dla wszystkich RWSS, które walczą o jak najlepszą promocję swoich Belfrów wydziałowych. To także moment, gdy zaangażowanie każdego studenta jest na wagę złota. Codzienne głosowanie wymaga niebywałej obowiązkowości.

Na drodze głosowania wybierany jest najbardziej lubiany nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a tytuł Belfra UWM jest wyrazem szczególnego docenienia i sympatii ze strony studentów. To także uhonorowanie prostudenckiej postawy danego dydaktyka. Konkurencja będzie duża, a walka zaciekła. Niech wygra najlepszy!

Kto zdobędzie tytuł Belfra UWM 2021? Nie mamy pojęcia, lecz rywalizacja konkursowa zaczyna się już dzisiaj, dlatego wejdź na stronę https://belfer.uwm.edu.pl/ i wskaż swojego kandydata! Może to właśnie on okaże się najlepszym z najlepszych?

Etap pierwszy
W pierwszym, wydziałowym etapie wysyłacie zgłoszenia swoich kandydatów. Od 30 listopada 8:00 do 3 grudnia 15:00 można nominować nauczyciela akademickiego, który według Was zasługuje najbardziej na ten tytuł. Jest to niesamowite wyróżnienie wśród społeczności akademickiej, dlatego warto dopisać uzasadnienie, które Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego na pewno wezmą pod uwagę, wybierając 3 kandydatury do kolejnego etapu.

Etap drugi
Między 13 grudnia 8:00, a 19 grudnia 15:00 będzie miało miejsce głosowanie na wydziałach, kiedy to studenci będą wybierać swojego kandydata do międzywydziałowej rywalizacji. Zwycięzca przechodzi do etapu trzeciego.

Etap trzeci
Pełna mobilizacja! W głosowaniu bierze udział jeden Belfer z każdego z wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego mają niezwykle trudne zadanie promocji swojego kandydata, tak, by zdobył, jak największą liczbę głosów. Dozwolone są wszystkie sposoby zachęcania głosujących, memy, łańcuszki, aktywizacja znajomych i inne formy, na które wydziały wpadną! To okres pełen emocji, bo głos można oddać codziennie. Etap trzeci odbywa się między 12 a 19 stycznia.

Zwycięzca zostanie ogłoszony na Gali Belfra 2021, która odbędzie się w styczniu 2022 roku. Jak będzie wyglądała? O formie poinformujemy bliżej wydarzenia.

Zgłaszanie kandydatur oraz głosowanie odbywa się poprzez naszą stronę https://belfer.uwm.edu.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *