Oceń swoje zajęcia

Rozpoczęła się ankietyzacja podsumowująca semestr letni roku akademickiego 2020/2021. Był to kolejny rok pełen wyzwań, zmian, przed którymi stali zarówno studenci, jak i prowadzący naszej Uczelni. Nadszedł czas podzielić się opiniami, sugestiami i uwagami dotyczącymi jakości nauczania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do końca października br. w systemie USOSweb każdy student ma dostęp do ankiet dotyczących wszystkich przedmiotów i prowadzących z którymi miał styczność w semestrze letnim.

Są one podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to pytania zamknięte, które tyczą się różnych procedur, dopełniania obowiązków oraz nauczania przez prowadzących. Druga to pytanie otwarte, w którym każdy może przedstawić swoją osobistą opinię, historię czy inne uwagi.

Wypełniając ankiety pamiętajmy o kilku kwestiach:

Są one w pełni anonimowe! Nikt nie ma dostępu do informacji o tym, kto wypełnił daną ankietę!

Nie służą one do wyrażania jedynie negatywnych ocen! Niezwykle istotne jest również pisanie pozytywnych opinii. Dzięki nim nasi nauczyciele czują się docenieni i nabierają chęci do dalszego rozwoju!

Pamiętajmy o merytoryce! Dzięki odpowiedniemu napisaniu opinii, podaniu faktów oraz odpowiedniej argumentacji Władzom łatwiej będzie wyciągnąć odpowiednie wnioski i działać.

Kulturalny język to podstawa! Pamiętajmy, że nasze wypowiedzi czytane są przez Władze Wydziałów oraz pracowników katedr i nauczycieli. Pilnujmy języka, którego używamy.

Ilość idzie w parze z jakością! Pojedyncza opinia niczego nie zmieni, żeby nasz głos był słyszalny ilość wypełnionych ankiet musi być znacząca, a różne sytuacje i uwagi potwierdzone przez większe grono studentów.

Nie zostawiajmy ankiet na ostatnią chwilę! Jest ich dużo, często kilka do jednego przedmiotu. Nie musimy jednak wypełniać ich wszystkich jednego dnia. Zaplanujmy sobie ich wypełnianie na pewien okres. Ankiety dostępne są w systemie do końca października.

Dzięki ankietom studenci mogą realny wpływ na rozwój Uczelni i Władze, które na podstawie zebranych odpowiedzi mogą wprowadzać zmiany i rozwiązywać problemy. Wypełniajmy je!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *