Zjazd komisji branżowych PSRP

Minął już ponad tydzień od zjazdu Forum Uniwersytetów Polskich oraz Forum Uczelni Przyrodniczych, który mieliśmy przyjemność organizować na naszym Uniwersytecie i który według relacji uczestników można śmiało uznać za udany!

Zjazdy komisji branżowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej są nie tylko po to, żeby spędzić miło czas i poznać niesamowitych ludzi z innych polskich uczelni, ponieważ głównym zadaniem zjazdów jest dzielenie się swoimi doświadczeniami, pomysłami i debatowaniem nad ważnymi kwestiami dotyczącymi studentów.

Zjazd odbywał się w dniach 21-24.04 w naszym pięknym kampusie. Podczas niego mieliśmy między innymi okazję wspólnie podpisać się pod ekoDEKLARACJĄ w ramach ekoKOALICJI i na pamiątkę tego wydarzenia posadzić drzewa, które podarowało Nadleśnictwo Olsztyn. O całej inicjatywie możecie dowiedzieć się w reportażu w którym nasza Uczelnia jako jedna z trzech w Polsce wzięła aktywny udział!

 

Dzięki wykładowcom pracującym na co dzień na naszym Uniwersytecie udało nam się zorganizować praktyczne warsztaty, które mamy nadzieję, że na długo zapadną w pamięć uczestników.

Wydział Bioinżynierii Zwierząt przygotował dla naszych uczestników warsztaty praktyczne, na których poznali tajniki wykonywania świec z wosku pszczelego oraz warsztaty z zakresu używania kamery termowizyjnej w profilaktyce zdrowia koni.

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa zorganizował zajęcia praktyczne, aby w efekcie stworzyć Dom Matki Ziemi przy pomocy natury i rzeczy codziennego użytku.

 

Wydział Nauk Technicznych zaproponował kurs z programowania robotów oraz odlewnictwa.

 

Wydział Nauki o Żywności przeszkolił naszych uczestników z tajników produkcji przetworów mleczarskich oraz lepienia pysznych pierogów.

 

Podczas szkoleń odbywały się również obrady obydwu komisji branżowych, a na jednych z nich nasz kolega – student UWM – Fabian Miszewski wygrał wybory na Przewodniczącego Forum Uczelni Przyrodniczych! Jeszcze raz składamy Ci serdeczne gratulacje!

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć też odrobiny zabawy oraz wypoczynku! Podczas zjazdu nasi Samorządowcy zorganizowali strefę Chill & Grill, w której uczestnicy mogli skorzystać z kajaków i przepłynąć się po naszym cudownym jeziorze kortowskim oraz odpocząć przy ognisku. Poza tym spędziliśmy również wieczór w klimacie naszego regionu, czyli pięknej Warmii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *