KortoGames 2021

KortoGames 2021 to turniej esportowy skupiający wokół siebie społeczność graczy z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Do tej pory był on kierowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Tym razem możliwość wzięcia w nim udziału mają również uczniowie szkół średnich na terenie naszego województwa! Zasada jest jedna – minimum trzy osoby z pięcioosobowej drużyny muszą być studentami UWMu lub uczniami szkół średnich z województwa.

Wydarzenie z każdym rokiem przyciąga coraz większą ilość zainteresowanych, co spowodowane jest wzrostem popularności rozgrywek esportowych wśród wielu grup wiekowych. Turniej cieszy się niemałą popularnością nie tylko wśród graczy, ale również sympatyków tego rodzaju współzawodnictwa! Chętnie oglądają oni zmagania swoich faworytów podczas transmisji na żywo. Już rok temu mogliśmy  zaobserwować jak studenci wspierali drużyny ze swoich wydziałów w wirtualnych rozgrywkach wypisując na czatach rozgrywek rozmaite hasła!

Podobnie jak rok temu, gracze będą rywalizować ze sobą w pięcioosobowych drużynach w turniejach League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. To jednak nie wszystko! W tym roku dokładamy dwie nowe gry do turnieju. Zabawa polegać będzie na stworzeniu w wirtualnym świecie gry The Sims oraz Minecraft pracy związanej z nauką! Interpretacja jest dowolna! Przy ocenie głównym kryterium będzie kreatywność i oryginalność.

Ideą przyświecająca tegorocznej edycji KortoGames jest zintegrowanie środowiska akademickiego
i szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego. Poprzez rywalizację zawodników w duchu fairplay liczymy na zwiększenie integracji społecznej wśród młodych ludzi, pomimo ograniczonych możliwości współzawodnictwa spowodowanych obecną sytuacją.

Łączna pula nagród we wszystkich konkursach organizowanych w ramach turnieju KortoGames 2021 to aż 8 000zł!

Zapisy na turniej w League of Legends oraz Counter Strike trwają:
➡️ od 28.04 do 06.05 dla LoL’a,
➡️ od 28.04 do 13.05 dla CS:GO.

Czas na przesłanie prac konkursowych w The Sims 4 oraz Minecraft:
➡️ do 12.05 możliwość przesłania pracy w The Sims 4,
➡️ do 19.05 możliwość przesłania pracy w Minecraft.

Regulamin

Link do zapisów

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Olsztyńska oraz Radio ESKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *