Kolejna edycja Kortowskiego Mikołaja za nami

Podczas IX. edycji Kortowskiego Mikołaja zebraliśmy 37 437,00 złotych! Trwała ona od 28 listopada do 20 grudnia 2022 roku, a w trakcie tych kilku tygodniu na naszym Uniwersytecie odbywało się wiele akcji i wydarzeń. Zbiórka odbywała się na Wydziałach i budynkach naszego Uniwersytetu, w Filii UWM w Ełku, w akademikach, Kortowskich Klubach i nie tylko. To wszystko by wesprzeć Martę, studentkę Wydziału Nauk Społecznych, w zakupie wózka.

 

Co się działo na Wydziałach

Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego UWM podejmowały liczne akcji m.in. odbyło się Studenckie Morsowanie z WNT, Gofrowanie z Dziekanami na WNS, Mikołajki z WNoŻami – Pysznie jest się dzielić, a na wielu innych odbyły się kiermasze ciast i chodzenie po korytarzach z puszkami.

 

Co się działo w Kortowie i na Uniwersytecie

Wolontariuszy z puszkami można było spotkać w Kortowie, a co więcej miało miejsce kilka wydarzeń ogólnouczelnianych takich jak: Charytatywny Turniej w Siatkówkę o Puchar Rektora UWM oraz impreza w Kortowskich Klubach. Zbiórka trwała również na Allegro Charytatywni, gdzie można było licytować oraz kupować cegiełki.

 

Jaki był cel?

W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla Marty Burzyńskiej z WNS na zakup wózka oraz turnusy rehabilitacyjne. W wyniku sepsy Marcie w wieku 7 miesięcy amputowano dwie nogi poniżej kolan. Dodatkowo w ramach powikłań zdiagnozowano u niej chorobę zwyrodnieniową stawów i wyłuskanie kości lewej dłoni.

Podsumowanie

Oficjalne przekazanie czeku na kwotę 37 437,00 złotych odbyło się w czwarte 22 grudnia 2022 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w IX. edycję Kortowskiego Mikołaja! Razem możemy wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *