dr inż. Sara Dzik Belfrem UWM 2022

Społeczność akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po raz 17. wybrała Najlepszego Nauczyciela Akademickiego 2022 roku! Została nim dr inż. Sara Dzik z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt!

Kto wygrał?

Belfrem UWM 2022 została dr inż. Sara Dzik z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt. Tegoroczna zwyciężczyni Plebiscytu pracuje w Katedrze Higieny Zwierząt i Środowiska. Swoich studentów otacza troską i dobrą energią, a jej misją jest utrzymanie trwałej relacji na poziomie Student-Wydział-Absolwent, a także dbanie o to, aby każdy w społeczności wydziałowej czuł się komfortowo i mógł się w pełni realizować. II miejsce w Plebiscycie zajęła dr hab. wet. Beata Wysok, prof. UWM z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a III dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych!

Jak wyglądał Plebiscyt?

Plebiscyt Belfer UWM 2022 był podzielony na 3 etapy. Pierwsze dwa etapy miały miejsce na poziomie Wydziałowym – na początku prowadzący byli nominowani przez swoich studentów, później Rady Wydziałowe wybrały 3 kandydatów, którzy w II etapie walczyli o tytuł Belfra swojego wydziału. W finałowym etapie 17. Plebiscytu Belfra UWM 2022 wzięli udział Najlepsi Wydziałowi Nauczyciele Akademiccy ze wszystkich szesnastu Wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie! To spośród nich została wybrana tegoroczna zwyciężczyni! Ogłoszenie wyników Plebiscytu miało miejsce 25 stycznia podczas uroczystej 17. Gali Belfra UWM 2022, która została uświetniona występem muzycznego duetu Ani Karwan!

Po co Plebiscyt Belfer UWM?

Plebiscyt Belfra UWM to inicjatywa organizowana przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie, która ma na celu podziękowanie nauczycielom akademickim za władany trud i bycie dla studentów wsparciem. To również wydarzenie, które w wyjątkowy sposób łączy społeczność uniwersytecką na wielu poziomach.

fot. Mateusz Kowalski, Maciej Piórek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *