Finał AJDOL 2015 – relacja

22 kwietnia, wieczorem odbył się coroczny finał Ajdola. Bez większych zmian, muzyka i śpiew płynął z kortowskiego klubu Rakor. W tym roku, w finale znalazło się aż 14 zawodników, w środę stawiła się 12-stka z nich, gdyż mieliśmy przyjemność obejrzeć i wysłuchać występ dwóch duetów.

Tegoroczny poziom wykonawców balansował między bardzo dobrym wykonaniem, profesjonalizmem, a nawet perfekcją. Widownia pękała w szwach, ogromne zainteresowanie i doping artystów można było oglądać aż do godziny 1:00. Zaskoczeniem dla uczestników było ogłoszenie zwycięzców. W tym roku oprócz trzech miejsc na podium zostały rozdane, aż dwa wyróżnienia – to potwierdza, iż poziom był niewiarygodnie wysoki, a obrady jury były wyjątkowo trudne.

Ajdol 2015 zorganizowany został przez Gabrysię Grzechnik oraz Dominikę Guzowską z ramienia Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. Eliminacje oraz finał prowadził Kamil Wolski. Finałowy akompaniament klawiszowy należał do Mateusza Deredasa. Skład Jury podczas finału: Adam Szostek, Kamil Mikuła, Dawid Rakowski i Michał Szymanek, zaś za konsoletą można było usłyszeć DJ’a PvG oraz DJ’a Cezara.

Oto pełna lista zwycięzców tegorocznego konkursu Ajdol 2015:

1 miejsce – Artur Rychcik oraz Michał Szulc jako duet KortoBOMB
2 miejsce – Małgorzata Krośnicka
3 miejsce – Łukasz Cudnik
Wyróżnienie od jury: Martyna Dąbkowska
Wyróżnienie od organizatora: Szymon Petrykowski.
Wszystkie osoby wyżej śpiewają na Górce Kortowskiej. GRATULUJEMY!
________________________________________________________
Zdjęcia: Natalia Zakrzewska
Tekst: Justyna Kaliwoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.