Podsumowanie wyjazdu “Adapciak UWM 2021”

Z przyjemnością wspominamy organizowane przez nas we wrześniu wydarzenie “Adapciak”, czyli studencki obóz adaptacyjny skierowany do osób rozpoczynających pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To dla nas bardzo ważne, aby nowi członkowie studenckiej społeczności poznali swój przyszły kampus – Kortowo, a także mogli nawiązać nowe znajomości wśród kandydatów na studentów.

Wydarzenie przeprowadziliśmy w dniach 20-26 września. Przez 6 dni 105 uczestników, zebranych w formie 11 drużyn, brało udział w zaplanowanych przez nas atrakcjach.

Pierwszy dzień zaczął się od oficjalnego rozpoczęcia obozu, następnie pojawiły się gry integracyjne. W zapewnieniu miłej atmosfery pomogła lokalizacja, jaką był teren restauracji kortowskiej Przystań, gdzie odbyło się także wieczorne ognisko.

Drugiego dnia na wszystkich czekało wiele atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z praw i obowiązków studenta, spotkaniu z Prorektorem ds. studenckich – dr. hab. Sławomirem Przybylińskim, mieli także okazję poznać dr. Tomasza Wierzejskiego, który oprócz pełnienia funkcji Prodziekana na Wydziale Nauk Ekonomicznych, jest również Prezesem Fundacji Samorządu Studentów. Ponadto przyszli studenci odbyli szkolenie z podstawowego bezpieczeństwa w Kortowie, które przeprowadził Szef Straży Uniwersyteckiej – Kamil Witowicz. Po seminariach przyszedł czas na zabawy integracyjne. Podzieleni wcześniej na grupy uczestnicy, rozpoczęli malowanie flag – Tworzyli własne bandery, które później miały zawisnąć na ich statkach.

Tego dnia odbyły się także warsztaty teambulidingowe przeprowadzone przez Akademicki Ośrodek Kariery oraz gra terenowa, podczas której uczestnicy poznawali wszystkie zakątki Kortowa, wykonywali zadania. Następnie, po chwili odpoczynku, czekała na nich impreza w stylu retro, podczas której zwycięzcy gry terenowej otrzymali zasłużone nagrody.

W środę, trzeciego dnia obozu, na Adapciaków czekały zabawy w escaperoomie, automaty do gier w Centrum Rozrywki AleZebra i smaczny obiad. Po chwili wytchnienia przyszedł czas na kolejne atrakcje – nurkowanie ze sprzętem poprowadzone przez Akademicki Klubem Płetwonurków “Skorpena” oraz gra terenowa, podczas której uczestnicy zwiedzali starówkę, miasto i, podobnie jak dzień wcześniej, mieli zadania do wykonywania. Na koniec dnia wszystkich czekało fluoparty – impreza pełna fluorescencyjnych kolorów.

Czwartek był dniem, w którym uczestnicy obozu wyruszyli w rejs. Rozpoczął się on w Starym Kamieniu, skąd załogi przypłynęły do Mikołajek. Tam uczestnicy spędzili czas na zabawach w porcie, udziale w warsztatach oraz śpiewaniu szant przy ognisku. Następny dzień został przeznaczony na odpoczynek i zwiedzanie Mikołajek, przyszli studenci mieli również okazję poznać się lepiej i pobawić się razem przy muzyce od DJ Hazela.

Ostatni dzień obozu zaczął się od gier pirackich na jeziorze. Długa żegluga sprawiła wszystkim dużo radości oraz dodała sił do wspólnego śpiewania szant przy gitarze i ognisku. Dzień zakończył się rozstrzygnięciem wyników gry pirackiej, a zwycięska załoga wygrała kufer skarbów. W niedzielę wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, który sprawił, że przyszli studenci mogli się zaadaptować, co na celu miały wszystkie działania. Mamy nadzieję, że dzięki Adapciakowi nasi studenci poczuli niepowtarzalny klimat, a przyjaźnie zawarte w czasie wydarzenia pozostaną trwałe na lata studiów i dłużej.

Dziękujemy naszym partnerom: Firmie Cymes, która zaopatrzyła nas w wypieki, Kompanii Piwowarskiej, a także Redbullowi. Szczególnie jesteśmy wdzięczni również naszym współorganizatorom czyli SailShow, SKN Skorpena oraz Studenckiej Sekcji Żeglarskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.