Kortowiada ponownie najlepsza!

Powrót po pandemii był trudny i pełen znaków zapytania. Wymagał zmian, które dla organizatorów oznaczały pojawienie się jeszcze większej ilości wyzwań niż w latach poprzednich. Uśmiechnięte twarze i radosne nastroje podczas Kortowiady jednak upewniły ich, że stanęli na wysokości zadania. Teraz, 5 miesięcy później, olsztyńskie juwenalia ponownie zdobyły tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce.

Kortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę w plebiscycie Pro Juvenes organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej! –To już trzecia taka nagroda za najlepsze juwenalia w Polsce, jaką udało się zdobyć. Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny, po 5-letniej przerwie, nasza praca została doceniona. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali za nas głos! – mówi Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego – Ten tytuł jest dla nas szczególnie ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki niemu wiemy, że Kortowiada, która po pandemii wróciła w odmienionej formule zyskała uznanie uczestników. Po drugie natomiast, pomimo znacznie wyższych kosztów organizacyjnych, które niestety musiały przełożyć się na koszt biletów, uczestnicy naszego wydarzenia nie zawiedli. A to właśnie dzięki nim juwenalia olsztyńskie nadal są największą imprezą muzyczną w stolicy Warmii i Mazur oraz najlepszym wydarzeniem studenckim w Polsce. Chciałabym w imieniu wszystkich organizatorów podziękować sponsorom i partnerom Kortowiady 2022 za ogromne wsparcie, bo bez nich nie udałoby się stworzyć wydarzenia na tak wysokim poziomie. Ta statuetka daje nam jeszcze więcej energii do tworzenia kolejnej, 62. już, edycji Kortowiady – zapewnia i dodaje, że sztab organizatorów pracuje nad nią już od kilku miesięcy – już wkrótce oficjalnie ogłosimy datę oraz tematykę przyszłorocznego święta studentów.

Nagroda dla olsztyńskich juwenaliów nie była jednak jedyną, jaką udało się zdobyć studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Statuetkę w kategorii Student Artysta otrzymał Maciej Piórek, natomiast w kategorii Studenckie Inicjatywy Prozdrowotne zwyciężyły Dni Świadomości Żywieniowej organizowane przez Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej.

Kortowiada to wyczekiwane co roku przez studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz mieszkańców regionu święto, podczas którego mogą uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych, sportowych i muzycznych. Jak zapewnia przewodnicząca Aleksandra Siwiecka niebawem poznamy pierwsze informacje na temat 62. edycji Kortowiady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *