#GłosujNaUWM

Studenci!?‍♀?‍♂

Ogłaszamy, że po raz kolejny mamy zaszczyt brać udział w konkursie Pro Juvenes, gdzie nagrody środowiska studenckiego przyznaje organizator – Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej!

Już dwa razy udało nam się wygrać w kategorii Najlepsze Juwenalia, dzięki uwielbianej przez nas i przez Was Kortowiadzie, w tym roku natomiast rywalizujemy z innymi uczelniami w kategorii Studia Bez Barier.

Tym razem więc prosimy o głosy na organizowane przez nas od kilku lat wydarzenie Kortowski Mikołaj, którego celem jest pomoc potrzebującym kolegom lub koleżankom.

Głosować można tutaj.

Każdego roku w ramach Kortowskiego Mikołaja wszystkie wydziały naszego Uniwersytetu mobilizują się, by wspólnie wspierać szczytny cel. Warto to docenić, prawda? #StudentStudentowiMikolajem

Głosować możecie od dziś (14.11) od godziny 19:00 do 18.11 do godziny 19:00.

Liczymy na Was! #GlosujNaUWM

Kortowski Mikołaj to akcja charytatywna prowadzona na naszym Uniwersytecie od 6 lat. Jest to cykliczna, przedświąteczna zbiórka koleżeńska, której ideą jest pomoc materialna dla jednego ze studentów z naszego Uniwersytetu. Co roku przy współpracy z Radami Wydziałowymi Samorządu Studenckiego oraz Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych, wybierana jest jedna osoba, dla której przez tydzień zbierane są pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. Wspieramy osoby chore bądź niepełnosprawne. Fundusze zbierane są w celu ułatwienia codziennego życia lub pokrycia kosztownego leczenia np. rehabilitacji. Dzięki przeprowadzeniu zbiórki na każdym z wydziałów oraz na terenie całego kampusu, wszyscy studenci oraz pracownicy naszego Uniwersytetu mają możliwość zaangażowania się w akcję. Częścią przedsięwzięcia są również organizowane w Kortowskich klubach imprezy tematyczne oraz dodatkowa zbiórka podczas „Kortowo na Sportowo”. Dochód z biletów w całości przekazywany jest na rzecz wybranej osoby. Finał całej akcji odbywa się podczas specjalnego wydarzenia, w czasie którego wręczany jest symboliczny czek z zebraną kwotą. Od trzech lat zwieńczeniem akcji „Kortowski Mikołaj” jest świąteczny koncert kolęd zespołu Enej. Fakt, że akcja ma miejsce niedługo przed Bożym Narodzeniem sprawia, że zebrana kwota jest niczym prezent świąteczny dla wybranej osoby. Chęć pomocy rośnie każdego roku, a świadczą o tym co raz to większe zebrane kwoty. Celem akcji oprócz pomocy najbardziej potrzebującym studentom naszego Uniwersytetu, jest zaangażowanie całej społeczności akademickiej we wspólną inicjatywę oraz uświadomienie, że osoby w trudnej sytuacji zdrowotnej znajdują się między nami, i że naprawdę warto im pomagać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *