Finały piłki nożnej

Finały piłki nożnej

25 kwietnia (wtorek) zdecydowanie należał do sportu! Choć pogoda tego dnia nie dopisywała, na kortowskich orlikach zebrało się bardzo dużo kibiców piłki nożnej, zarówno męskiej jak i damskiej. Wszyscy dzielnie dopingowali swoje wydziały, biorąc udział w świetnym widowisku, jaki zafundowali zawodnicy.
W wyniku meczów półfinałowych mężczyzn, wyłoniono drużyny walczące o najważniejsze medale. Bój o III miejsce stoczył Wydział Humanistyczny oraz Wydział Nauk Społecznych. Po zaciętej walce między tymi wydziałami, swoją zdecydowaną przewagę świetną grą na boisku pokazał WNS pokonując WH 3:1.
Ale to w meczu o I miejsce pojawiły się dopiero wielkie emocje i prawdziwa walka! Ten bój został stoczony pomiędzy Wydziałem Nauk Ekonomicznych a Wydziałem Nauk Technicznych. Dynamiczna i zdecydowana gra piłkarzy WNT zaowocowała szybkimi bramkami. Pomimo godnej podziwu walki oraz wyróżniającej się defensywy WNE,  zawodnicy tego wydziału znaleźli się o włos od remisu i szansy na zmianę wyniku całego meczu (2:1). I tak mistrzem piłki nożnej został w tym roku WNT, który .już rok temu świetnie radził sobie w rozgrywkach i bez wątpienia zasłużył teraz na miano zwycięzcy.
Zawodnicy wszystkich drużyn spisali się tego dnia na medal, choć tylko trzy z nich zostały nagrodzone podczas końcowej ceremonii. A  najlepsi zawodnicy tych rozgrywek? Nie da się jednoznacznie tego stwierdzić, bo każdy dał z siebie wszystko, czego skutkiem było nawet to, że jeden z piłkarzy WNE potrzebował w trakcie meczu pomocy medycznej.
Na sąsiednim boisku ze swojego tegorocznego sukcesu cieszyły się mistrzynie piłki nożnej, czyli zawodniczki WNoŚ!
Wszystkim graczom należą się gratulacje i podziękowania za walkę oraz dostarczane emocje. A kibicom brawa za wiarę w swoich zawodników do samego końca!

I miejsce – WNT: Jakub Dej, Tomasz Kruszewski, Arek Cybulski, Mateusz Golec, Kamil Nitkiewicz, Krzysztof Cieślak, Filip Zawalich, Marcin Mikłosz, Adam Malinowski, Marcin Chlebus
II miejsce – WNE: Grzegorz Kosiński, Kuba Duda, Piotr Dunajski, Patryk Bogacki, Adam Wąsowski, Mariusz Popiołek, Matteo Pacewicz, Piotr Walesiak, Damian Waleszczak, Dawid Tasior Czarnecki, Krystian Chudzik, Beniamino Borkowski, Dominik Torzewski
III miejsce – WNS: Cezary Korbus, Maciej Wilk, Mateusz Biernat, Mateusz Bońkowski, Mateusz Majewski, Radosław Olszewski, Konstanty Karkulowski, Paweł Ossowski, Kacper Nawrocki, Mateusz Sienikowski


Relację przygotował MediaTeam
Tekst: Ewelina Bramowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.