Komunikat dotyczący zakwaterowania w akademikach

W związku z nadchodzącym semestrem zimowym nowego roku akademickiego 2020/2021, podczas którego zajęcia odbywać będą się w trybie hybrydowym, nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu akademików. Poniżej znajdują się informacje dotyczące zasad rezerwacji miejsca oraz ceny za pobyt krótko i długoterminowy.

Treść komunikatu:

W nawiązaniu do decyzji Prorektora, dr hab. Sławomira Przybylińskiego, prof. UWM, numer pisma UWM-PS.064.22.2020 z dnia 17-09-2020 oraz komunikatu Prorektora ds. Kształcenia Dr. hab. Pawła Wysockiego, prof. UWM, informujemy że studenci, którzy mają zaplanowane zajęcia w siedzibie Uczelni, mogą skorzystać z zakwaterowania krótkoterminowego, w Domu Studenckim w terminach zajęć podanych na stronie internetowej danego Wydziału/Szkoły Zdrowia Publicznego.

Rezerwacja pobytu odbywać się będzie bezpośrednio na stronie internetowej Fundacji ŻAK – www.zak.olsztyn.pl w Systemie Kwaterowania Krótkoterminowego (nie będzie potrzeby wcześniejszego informowania dziekanatu o zamiarze kwaterowania w Domu Studenckim).

System Kwaterowania Krótkoterminowego będzie udostępniony od 23 września 2020 roku.

Studenci Wydziału Lekarskiego, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydziału Sztuki mogą dokonywać rezerwacji miejsca w Domu Studenckim nr 1, Domu Studenckim nr 3 oraz Domu Studenckim nr 7 na cały semestr – na zasadach dotychczasowych, w Systemie Rezerwacji Długoterminowych. Nie dotyczy to osób z powyższych wydziałów, które złożyły podanie i wpłaciły kaucję. W przypadku pełnej liczby mieszkańców w powyższych Domach Studenckich, zostaną uruchomione kolejne Domy Studenckie na tryb zakwaterowania długoterminowego.

W szczególnych przypadkach (sytuacje losowe, zdrowotne, niezależne od studenta itp.) studenci innych wydziałów również mają możliwość zakwaterowania długoterminowego, po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownikiem, złożeniu wniosku i wpłacie kaucji.

System Rezerwacji Długoterminowych będzie udostępniony od 23 września 2020 roku.

WAŻNE!

Kwaterowanie w dotychczasowym trybie na rok akademicki 2020/2021, ulega zawieszeniu w związku ze zmianami w zasadach prowadzenia zajęć (tryb hybrydowy), spowodowanymi pandemią. Osoby, które złożyły podanie i wpłaciły kaucję mają możliwość pozostawienia jej na późniejszy termin, po powrocie studentów do stacjonarnego trybu prowadzenia zajęć lub uzyskania zwrotu kaucji po kontakcie z kierownikiem danego Domu Studenta. Zachęcamy wszystkie osoby do rezerwacji miejsc w Systemie Kwaterowania Krótkoterminowego zgodnie z harmonogramem zajęć umieszczonych na stronach właściwych Wydziałów/ Szkoły Zdrowia Publicznego.

Powyższe zasady zostały uzgodnione z Prorektorem ds. Studenckich oraz Radą Uczelnianą Samorządu Studenckiego.

Fundacja „ŻAK” UWM w Olsztynie

Cennik krótkoterminowego zakwaterowania studentów:

Długość pobytu

Cena za 1 noc, za miejsce w pokoju 2-osobowym

1 noc

Brak możliwości

Pobyt od 2 do 5 nocy

35 zł

Pobyt od 6 do 10 nocy

30 zł

Pobyt 11 i więcej nocy

25 zł

Cennik za pobyt długoterminowy w Domach Studenckich nie uległ zmianie i dostępny jest TUTAJ.

Nie można dodawać komentarzy