Ajdol 2016 – II eliminacje – relacja

A co by było gdyby Lionel Richie, albo Freddie Mercury zachowali swój wielki talent tylko dla siebie, śpiewając podczas porannego prysznica? Albo gdyby Michael Jackson śpiewał tylko na rodzinnych obiadach? Nie ma co gdybać, ale wielkie przeboje nigdy by nie powstały. Oni pokazali się światu tak jak uczestnicy II eliminacji Ajdola 2016.

Wczorajszego wieczoru mogliśmy oglądać zmagania kolejnych uczestników Ajdola 2016 organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM. W gorącej atmosferze czwartkowej nocy w Rakorze poznaliśmy kolejne głosy, które walczyły o występ na Górce Kortowskiej podczas tegorocznej Kortowiady – czyli najlepszych juwenaliów w Polsce. A było co poznawać.

Wśród 6 uczestników znalazło się wiele talentów. A repertuar był bardzo zróżnicowany, uczestnicy zaprezentowali się w utworach polskich jak i zagranicznych. Wśród osób występujących na scenie znalazł się chłopak, który jest młodszą wersją Zenona Martyniuka, który oczarował publiczność piosenką – Chłopak z gitarą. Z opowieści dziewcząt z loży usłyszałam, że wróżą mu świetlaną przyszłość. Ale nie tylko on zabawiał publiczność. Były też cudowne studentki naszego uniwersytetu, które śpiewem powodowały gęsią skórkę, która pojawiała się na przedramionach osób siedzących nieopodal (a w klubie przecież było ciepło).

Konkurs poprowadził nasz kolega Kamil a w skład jury wchodzili:
Sara Szymczak –cudowna wokalistka, która współpracuje z zespołem M.A.B.S.. Z wykształcenia aktorka, występowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Jakub Cybula – student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z zamiłowania muzyk. Realizuje się w zespole ŻelipapĄ koncertując w Polsce i za granicą.
Michał Szulc – student Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który rok temu wyśpiewał sobie występ na Górce Kortowskiej.
Kamil Kulawczyk – muzyk sesyjny, gitarzysta, współpracował z zespołem Babsztyl

Po wczorajszym wieczorze poznaliśmy kolejnych ćwierćfinalistów, walczących o występ wśród gwiazd. Wśród nich:
1. Aleksandra Jabłońska,
2. Anna Tereshchenko,
3. Przemysław Gorzki,
4. Martyna Dąbkowska.

Ale to nie koniec. Jeszcze możesz zaśpiewać i Ty. Wystarczy, że 6 kwietna wybierzesz się do Rakora, wyjdziesz na scenę i wydobędziesz z siebie anielski głos, który poprowadzi Ciebie na Górkę Kortowską. Zapraszamy!

Sponsorami tegorocznej edycji są: Fitness Club Sylwetka, Restauracja Greco oraz Tor Kormoran.
___________________________________
Tekst: Joanna Chrostowska
Zdjęcia: Marta Dziewiur, Katarzyna Solińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.