Ajdol 2016 – I eliminacje – relacja

AJDOLOWE Króle i Królowe! Ruszyły eliminacje!

Drodzy studenci, szybki quiz na początek:

Czy odwiedziłeś wczoraj najbardziej rozśpiewany klub studencki Rakor na pierwszych eliminacjach Ajdola 2016? (Tak, usiadłem z boku i udawałem, że przyszedłem pooglądać.)

Czy dobrze zapamiętałeś wszystkie korzyści jakie możesz wynieść jeśli dasz porwać się swojej spontaniczności i staniesz na scenie w wokalnej odsłonie? (Było ich za dużo, żeby zapamiętać.)

Czy na myśl o występie na Górce Kortowskiej przed tysiącami na widowni przechodzi Cię dreszcz ekscytacji? (Taaaaak! Ale jak przełamać stres?)

Wiemy, że tam jesteś! I nawiasem mówiąc widać, że wciąż się zastanawiasz 😉

Wczoraj rozpoczęły się zmagania eliminacyjne do konkursu Ajdol organizowanego przez  Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM. To jeden z obowiązkowych punktów przed Kortowiadą 2016. W Rakorze powietrze było gęste, grupki gości niepewnie poszeptywały przy stolikach. Każdy z nich miał swojego kandydata. Wystarczyło wejść na małą scenę, utrzymać przez 2 minuty mikrofon i poddać się opinii szanownego jury. I nie zwariować 😉

Odważnych znalazło się 7 osób, w tym jeden męski rodzynek. Reprezentowano utwory polskie i zagraniczne, odkryliśmy kortowską Nicki Minaj oraz anielski głos, którego interpretacja „Przez Twe oczy zielone” urzekłaby samego twórcę. Jeden z uczestników debiutował w swojej własnej kompozycji, czym porwał tłum przybyłych gości.

Wszystkim wykonaniom bacznie przysłuchiwało się grono ekspertów w składzie:
Sara Szymczak – Obdarowana anielskim głosem wokalistka współpracująca z zespołem M.A.B.S.. Z wykształcenia aktorka, występowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Paweł Pająk – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, perkusista zespołu Big Day, ale to tylko jedna z jego profesji. Wszechstronnie uzdolniony, uznawany za prawdziwego człowieka renesansu.
Jakub Cybula – student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z zamiłowania muzyk. Realizuje się w zespole ŻelipapĄ koncertując w Polsce i za granicą.

Wczorajszy wieczór otwierał ciąg eliminacyjnych spotkań. Kolejne okazje, by awansować w konkursie już 17 marca i 6 kwietnia. Jeśli chcesz się znaleźć na ćwierćfinałowej liście, jak:
1. Martyna Rychta
2. Patrycja Zwierzyńska
3. Ola Kurowska
4. Agnieszka Kisielewska,

już dziś zdecyduj co zaśpiewasz! 😉 Kto wie, może śpiewana całe życie „Kryzysowa narzeczona” sprawi, że cała Polska dowie się o Twoim talencie? (Albo sam Janusz Panasewicz?)

Sponsorami tegorocznej edycji są: Fitness Club Sylwetka, Restauracja Greco oraz Tor Kormoran.
Tekst: Aneta Puławska
Zdjęcia: Marta Dziewiur