Złoto dla „Humana” w kręglach

Siedemnaście wydziałów wzięło udział w turnieju w kręgle w ramach Ligi Wydziałów. Kręgielnia na olsztyńskich Jarotach stała się miejscem dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Wydziały zostały rozlosowane w czterech grupach:

Grupa A: Wydział Humanistyczny, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Teologii oraz Wydział Nauki o Żywności.

Grupa B: Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Bioinżynierii Zwierząt oraz Wydział Weterynarii.

Grupa C: Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Technicznych, Wydział Nauk o Środowisku i Wydział Lekarski.

Grupa D: Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Sztuki, Wydział Nauk o Zdrowiu.

Wyniki po zakończeniu rozgrywek grupowych prezentowały się następująco:

Grupa A:

WS – 4 pkt.

WNOZ – 2 pkt

WBIB – 0 pkt.

W pojedynkach ćwierćfinałowych zmierzyły się ze sobą zespoły z pierwszych i drugich miejsc w poszczególnych grupach. Pierwsza kolejka obfitowała w niezwykłe emocje. Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa wygrał różnicą 33 „oczek” z reprezentantami Wydziału Nauk Społecznych, czym zapewnił sobie awans do półfinału rozgrywek. Na kolejnym torze Wydział Humanistyczny zwyciężył 511 do 463 z Wydziałem Nauk Ekonomicznych.

Na sąsiednich torach trwały zażarte pojedynki między Wydziałem Prawa i Administracji, a Wydziałem Sztuki oraz Wydziałem Nauk o Środowisku z Wydziałem Geodezji, Inżynierii  Przestrzennej i Budownictwa. W pierwszym pojedynku lepsza okazał się zespół reprezentujący Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Półfinał został rozegrany między Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa. „Geodezja” awansowała do finału z wynikiem 531 punktów. W drugim półfinale lepsza okazała sie reprezentacja Wydziału Humanistycznego, która pokonała Wydział Prawa i Administracji 549 do 476.

W finale „Humaniści” nie dali szans „Geodezji” wygrywając różnicą 145 punktów! Mecz o trzecie miejsce został rozstrzygnięty na korzyść Wydziału Prawa i Administracji. Zwycięzcom gratulujemy wygranej w rozgrywkach!

Autor: Mateusz Deluga

Relacja fotograficzna: Szymon Jegielski