Relacja – Coolturalny Student Kabaret Nowaki

To już druga odsłona Coolturalnego studenta. Tym razem na scenie Centrum Konferencyjnego w Kortowie widzów rozśmieszał Kabaret Nowaki.

Tradycyjnie zgromadzoną publiczność przywitali Paweł Stefanowicz i Kamil Wolski, przedstawiciele Samorządu Studenckiego UWM, którzy zapewnili widzom rozgrzewkę przed kabaretem nie tylko swoimi żartami, ale zadbali również o ich kondycję fizyczną. Trzy wybranki i trzech ochotników zmierzyło się w konkursie na przysiady ze studentką na plecach. Rywalizacja była zacięta i wbrew pozorom nie była to łatwa konkurencja, a śmiechu było dużo. Przed samym występem nagrodzone zostały wydziały, które wygrały Facebookową Bitwę Wydziałów. I miejsce zajął Wydział Nauk Ekonomicznych, II miejsce Wydział Prawa i Administracji a miejsce III Wydział Nauk Społecznych.

Po studenckiej rozgrzewce na scenie pojawili się zielonogórscy artyści, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg, którzy przeprowadzili rozmowę zapoznawczą z publiką. Kabaret lubi tenis i Kortowo, miło wspominał występy w Olsztynie, a także swoje czasy studiowania. Panowie nie mogli uwierzyć jak bardzo zmieniło się podejście studentów, stwierdzili, że teraz najważniejsze jest „be active”. Na pytanie „Co robilibyście dzisiaj gdybyście nie przyszli na Kabaret?” odpowiedzi było wiele od oczywistych jak „imprezowalibyśmy” po zaskakującą i inspirującą kabaret w dalszych skeczach odpowiedź studenta prawa „uczylibyśmy się”.
Kabaret próbował przekonać widzów jak ważne, w życiu człowieka są reklamy telewizyjne, które kreują i pomagają nam w codziennym życiu. Największy entuzjazm wśród widzów wywołało pojawienie się na scenie Adrianny Borek. Kabaret w programie „Moda na Nowaki” zaprezentował swoje sztandarowe skecze, często nawiązując do olsztyńskich akcentów, jak na przykład studiowanie prawa.

Na bis Kate, która nie boi się chodzić wieczorem po Zatorzu oraz John, który przy wszystkich oświadczył, że w wieku 59 lat wyprowadza się od rodziców i zamieszka z Kate, zabrali nas do Ameryki. Gdzie w czasie napadu i przy podrzuconej bombie John zachowuje zimną krew i ratuje sytuację. Po całej akcji chce otrzymać, kolejną misję, misję impossible, której nikt do tej pory nie wykonał… nikt nie zbudował jeszcze obwodnicy Olsztyna.
Po występie nie zabrakło zdjęć, autografów i prywatnych rozmów z Kabaretem. Publiczność rozbawiona opuściła salę i razem z nami wyczekuje kolejnych odsłon Coolturalnego Studenta w Kortowie!

______________________________
Tekst: Joanna Bukowska
Zdjęcia: Kacper Kirklewski (Jamnik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.