RED BULL PAPER WINGS 2015

Stacja kontroli lotów do wszystkich pilotów z Olsztyna – startujemy!

RED BULL PAPER WINGS 2015

Do Polski po raz czwarty zawitają legendarne zawody samolotów z papieru – Red Bull PaperWings! Krajowe eliminacje rozpoczną się 10 marca i przez kolejne 3 tygodnie dotrą do 13największych ośrodków akademickich. Przystanki kwalifikacyjne wyłonią trzech najlepszychpilotów, którzy w maju reprezentować nas będą podczas światowego finału w Salzburgu w Hangarze-7.

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się umiejętnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością jak i przydatną wiedzą z podstawowych praw aerodynamiki. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach, startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji jest możliwość wcześniejszego przygotowania i skonstruowania swojego papierowego wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.

Polskie eliminacje będą miały miejsce w: Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Gliwicach. Wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów i rywalizacji mogą zapisać się na wybrany przystanek na stronie www.redbullpaperwings.com Spóźnialscy piloci mogą zapisać się również w dzień kwalifikacji w biurze zawodów przed startem imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.

KWALIFIKACJE RED BULL PAPER WINGS W OLSZTYNIE
Data: 24.03.2015
Miejsce: Uniwersytet Warmińsko Mazurski, Centrum Konferencyjne UWM, ul. Benedykta Dybowskiego 11
Start zawodów – 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *