Gala Belfra UWM + Coolturalny Student – relacja

„Najbardziej studencka uczelnia w Polce” wybrała swojego Belfra!

Jubileuszowa gala plebiscytu „Belfer UWM” odbyła się 19 stycznia 2016 roku  w Centrum Konferencyjnym. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło całą salę widowni, niemal w komplecie pojawiło się szesnastu reprezentantów wydziałów, ich grupy wsparcia oraz znamienici goście i sponsorzy imprezy.

W podniosły nastrój wprowadził widzów krótki materiał filmowy o wybrańcach studentów oraz pokaz Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, którzy wystąpili w klimatach starej Warszawy. Gra świateł, wystawne dekoracje, odświętne stroje – oto recepta, by w naszej kortowskiej społeczności poczuć się niemal jak na gali rozdania Oskarów. Jednak tego wieczoru to właśnie w Olsztynie emocje sięgały zenitu.

Zgodnie z kilkuletnią tendencją belfra roku spodziewał się Wydział Matematyki i Informatyki. Jakże wielkie zdziwienie zarysowało się na twarzach obecnych, gdy rektor UWM prof. dr hab. Ryszard Górecki zwyciężczynią ogłosił dr Annę Snarską z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej!

No cóż, wśród studentów ciężko o przewidywalność 😉

Moc&Art&Mowaciała

Tego samego wieczoru odbył się również „Coolturalny student”. Tym razem gościliśmy Grupę MoCarta i Ireneusza Krosnego – kwartet brzmień plus rodzynek w czerni . Ta piątka artystów podniosła z krzeseł całą widownię. Pierwszy raz w historii tych cyklicznych spotkań tak niemożliwym było uspokoić  zachwyconych widzów. Błyskotliwie, intrygująco i wysublimowanie – takim humorem nas obdarzyli.

Studenci, to wszystko  przez Was!

Bądź jak kto woli – dzięki Wam. Gala Belfra to okazja by naszych prowadzących nagrodzić za coś innego niż wiedzę, z której czerpiemy na co dzień. Dzięki takim wydarzeniom dajemy świadectwo, że doceniamy ich dobrą radę, uśmiech. To zapewnienie, że nawet jak nie będą sami w stanie wejść po schodach, żeby odebrać nagrodę, zawsze znajdzie się elegancki podopieczny i zadaniu podoła 😉

Kolejna gala za rok! Dziękujemy sponsorom i gościom za obecność. A teraz owacje na stojąco dla Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego za to, że wszyscy wczoraj mogliśmy tam być!

___________________________________
Tekst: Aneta Puławska
Zdjęcia: Kacper Kirklewski (Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.