Gala Belfer UWM 2017 – relacja!

Coolturalny Student i XII Gala Belfer za Nami!

24 stycznia 2018 roku w Centrum Konferencyjnym, odbyła się już XII Gala Belfra. Wybrani przedstawiciele 17 wydziałów, walczyli o tytuł Najlepszego z Najlepszych. Studenci przez tydzień mogli oddawać głos na swojego faworyta, poprzez specjalnie przygotowaną do tego aplikację, która została powiązana z portalem społecznościowym Facebook. W tym roku, już pierwszego dnia został pobity rekord głosów.
Wydarzenie rozpoczął pokaz Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, którzy zaprezentowali zebranym wybrane tańce m.in. Krakowiaka, Oberka, Kujawiaka, Mazurka.  Jako pierwszy zabrał głos Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Profesor Ryszard Górecki, zaraz po nim ciepłymi słowami przywitał Nas Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Krystian Filipek. Następnie przywitano sponsorów, a chwilę później przedstawiono tegorocznych kandydatów do głównego tytułu, poprzedzając to krótkim pokazem zdjęć i rymowanek, dzięki którym zachęcali koleżanki i kolegów do oddawania głosów na swojego ulubieńca.

Każdy przedstawiciel wydziałowy, mógł liczyć na głośny aplauz ze strony studentów i swoich grup wsparcia, którzy nie zawiedli i przygotowali banery i rymowane hasła reprezentując tym swój wydział.  Po długiej niepewności przyszedł czas na przedstawienie wyników tegorocznego plebiscytu, oto one:

III miejsce: dr hab. inż. Tomasz Mituniewicz –  Wydział Bioinżynierii Zwierząt
II miejsce: dr Michał Bulc – Wydział Medycyny Weterynaryjnej
I miejsce: dr Tomasz Wierzejski – Wydział Nauk Ekonomicznych

Wszystkim laureatom gratulujemy i przypominamy, że każdy obecny na gali nauczyciel akademicki był wygranym!

Nie był to jednak koniec wrażeń. W ramach Coolturalnego Studenta o oprawę artystyczną zadbało Soyka Trio z legendarnym Stanisławem Soyką. Swoimi aranżacjami i głosem przeniósł całą publiczność w stan zadumy. To był prawdziwy zaszczyt gościć Go w murach naszego Uniwersytetu. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i poświęcony czas.

Do zobaczenia za rok!


Relację przygotował Media Team.
Tekst: Luiza Milewska
Foto: Dagerotyp, John Grudzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.