Gala Belfer 2014 + Coolturalny Student – relacja

Sala konferencyjna wypełniona po brzegi, piękny występ ZPiT „Kortowo”, wspaniały kabaret – Formacja Chatelet , niezwykłe emocje, poczucie humoru, wiele miłych słów i co najważniejsze – ogłoszenie tegorocznego  zwycięzcy Plebiscytu Belfra UWM. Wszystko to wydarzyło się jednego wieczoru, a dokładniej – w zeszłą środę, na naszej uczelni.

Link do videorelacji TV Kortowo: http://youtu.be/j-w44oFSGJI

W tym roku Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego po raz pierwszy w historii podjęła decyzję głosowania na najlepszego Belfra UWM poprzez specjalną aplikację stworzoną przez naszych studentów. Pomysł okazał się sukcesem, gdyż odnotowaliśmy rekordową liczbę głosów, z czego zdecydowaną większością głosujących byli nasi studenci oraz absolwenci.

Uroczystą Galę poprowadzili Kamil Wolski oraz Paweł Sawicki, a tuż przed ogłoszeniem wyników mogliśmy zobaczyć wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.Wszyscy z niecierpliwością czekali na gwóźdź programu, czyli ogłoszenie wyników Plebiscytu Belfra UWM 2014. Werdykt był jednoznaczny  – z pośród 16 najlepszych nauczycieli akademickich z 16 wydziałów UWM, w IX Plebiscycie Belfra UWM honorowe miano „Belfra nad Belframi” otrzymał… dr Stanisław Drozda z WMiI!!! To już 3 raz z rzędu Wydział Matematyki i Informatyki może poszczycić się, że to właśnie u nich wykłada (wybrany przez studentów) najlepszy Belfer naszej uczelni. Gratulujemy zarówno zwycięzcy, jak i całemu WMiI tego zaszczytu :).

Na drugim miejscu pod względem ilości głosów w Plebiscycie znalazł się dr inż. Hubert Kryszk z nowego Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

Trzecie miejsce należy do dr hab. Przemysława Sobiecha, prof. UWM z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Zwycięzcy otrzymali specjalne nagrody, których sponsorami byli: JM prof. dr hab. Ryszard Górecki – Rektor UWM, Fundacja Żak, Kwiaciarnia „ŻAK” Ewa Rosłon oraz Anders Group.

Po ogłoszeniu wyników i rozdanych nagrodach, wystąpiła przed nami Formacja Chatelet w ramach cyklu „Coolturalny Student” organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM. Występ został świetnie odebrany przez publikę, która nie dała odejść naszym gwiazdom bez wcześniejszego bisu.. a nawet 2 bisów :). Po zakończeniu wydarzenia wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek do Auli Karmazynowej, gdzie można było osobiście pogratulować zwycięzcom naszej Gali. To był niezapomniany wieczór!

Michał Gumkowski
_________________
Zdjęcia: Łukasz Michałowski, Kacper Kirklewski (Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.