Finał Ajdola 2018

24 kwietnia odbył się finał Ajdola. Niestety, ze względu na zapowiadane niesprzyjające warunki pogodowe, musieliśmy przenieść imprezę z naszej wspaniałej Plaży Kortowskiej do Rakora. Mimo to, finał odbył się w rewelacyjnej atmosferze, dzięki tłumnie zgromadzonej widowni i jakże utalentowanym wokalistom.

Na scenie zaprezentowało się 16 uczestników, którzy po przejściu eliminacji, teraz walczyli o możliwość wystąpienia na Górce Kortowskiej podczas najlepszych juwenaliów w Polsce. Jak na finał przystało, poziom był bardzo wyrównany. Wokaliści prezentowali utwory bardzo ambitne, zaliczane już do klasyków, własne, ciekawe aranżacje piosenek znanych i lubianych, jak również autorską twórczość.

Naszych studentów oceniało jury w składzie:

Sara Szymczak – wokalistka i aktorka. Współzałożycielka zespołu Sara Szymczak & M.A.B.S. Razem z zespołem występowała podczas festiwalu „Olsztyńskie Noce Bluesowe”, gościła na Kortowiadzie oraz supportowała m.in. Dawida Podsiadło i Kamila Bednarka.

Agnieszka Skrycka – wokalistka zespołu Ejtobangla o niespotykanym, głębokim głosie. Miłośniczka sportów ekstremalnych. Wulkan energii zarówno na scenie jak i przy stole jurorskim.

Mariusz Dyba – wokalista, pianista i gitarzysta. Niegdyś intensywnie koncertował z rockowym zespołem Elephant Memory, aktualnie członek zespołu Chemia, który osiąga już sukcesy za granicą.

Krystian Zemanowicz – basista Transsexdisco, grał z Markiem Piekarczykiem, Zespołem Harlem oraz Enejem.

 

W tym roku jury zdecydowało nagrodzić pięciu uczestników. Wśród nich znaleźli się:

Klaudia Nadolska – przez jury ogłoszona zwyciężczynią o głosie słowika. Wzruszyła cały Rakor swoim wykonaniem piosenki „Shelter” autorstwa Birdy.

Michał Szmyt – powtarzane przez jury słowa „czas wyjść na scenę!” stały się prawdą. Piosenką Robina Schulza „Sugar” i bezbłędną grą na gitarze, Michał wywalczył występ na Górce Kortowskiej.

Natalia Zaręba – określona jako „jeden z lepszych wykonów dzisiejszego wieczoru”, urzekła jury i widownie swoją skromnością.

Jakub „Przeznaczenie” Jakubiak – z gotowym pseudonimem artystycznym i własnym utworem rap, zagwarantował sobie występ podczas tegorocznej Kortowiady.

Ula Mizerakowska – podziwiana przez jury za swoją „nonszalancję w głosie i rewelacyjną aranżację”, rozbujała całą publikę.

To był niezapomniany wieczór. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na koncert zwycięskiej piątki w sobotę, 19 maja na Górkę Kortowską, podczas najpiękniejszych i najbezpieczniejszych juwenaliów w Polsce!


Foto: John Grudzina

Pismo: Weronika Linde

Media Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.