Eliminacje do Ajdola 2017 – relacja

W Klubie Studenckim Rakor odbyły się drugie eliminacje do tegorocznej edycji Ajdola organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury. Pojawili się kolejni odważni, którzy postanowili zaprezentować się przed publicznością, wysłuchać opinii jury i zawalczyć o możliwość występu na Górce Kortowskiej w trakcie Kortowiady 2017.

Tym razem uczestników było więcej niż podczas poprzednich eliminacji, aż 13 osób wyraziło chęć pokazania swoich wokalnych umiejętności, wśród których znalazło się 8 studentek i  5 studentów. Podobnie jak w przypadku pierwszych eliminacji repertuar był dość różnorodny, a publiczność , która wypełniła klub, żywo reagowała na występy.

W jury zasiedli:
Sara Szymczak – obdarowana anielskim głosem wokalistka i aktorka, współzałożycielka zespołu Sara Szymczak & M.A.B.S. Razem z zespołem występowała na słynnym festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz przed koncertami Dawida Podsiadło czy Kamila Bednarka.
Mariusz Dyba – wokalista, gitarzysta i klawiszowiec, zwycięzca Ajdola w 2009 roku, absolwent UWM. W czasach liceum wielokrotnie był laureatem konkursów poezji śpiewanej, ze swoim pierwszym zespołem muzycznym Elephant Memory dwukrotnie występował na dużej scenie Kortowiady. Uczestniczył w programach muzycznych, takich jak The Voice of Poland czy Must Be The Music, obecnie jest wokalistą zespołu CHEMIA, a także liderem i wokalistą zespołu Mariusz Dyba Band.
Piotr Pancur Pankowski – gitarzysta i wokalista czynnie uczestniczący w olsztyńskim światku artystycznym. Student i absolwent wydziału sztuki UWM, którego w każdy czwartek można usłyszeć w olsztyńskim pubie Carpenter Inn. Były gitarzysta grupy Berkut, obecnie jest gitarzystą olsztyńskiego zespołu Transsexdisco oraz Mariusz Dyba Band. Występował z Enejem, Ewą Farną czy Natalią Szroeder.

Tym razem jury wyłoniło aż 6 ćwierćfinalistów, którzy w finale zawalczą o występ na Górce, są to:

  1. Łukasz Cudnik
  2. Arkadiusz Chojnowski
  3. Magdalena Skowronek
  4. Aleksandra Jórasz
  5. Karolina Pieckowska
  6. Patrycja Zwierzyńska

Gratulujemy wszystkim laureatom! Przypominamy także, że będzie jeszcze jedna, ostatnia już w tej edycji, szansa na pokazanie swoich wokalnych umiejętności przed publicznością i jury – zapraszamy chętnych  4 kwietnia do Rakora.
Sponsorami tegorocznej edycji konkursu jest Hammurabi oraz BeActive.


Relację przygotował MediaTeam
tekst: Natalia Nowak​
fot: Marta Maciejewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *