Dzień Otwartych Drzwi UWM

Dzień Otwartych Drzwi na UWM to przedsionek dla przyszłych studentów. To pierwszy przystanek na ścieżce zwanej studiami. Osiemnaście wydziałów przygotowało stanowiska promujące kierunki jakie można podjąć od pierwszego października.
Dni Otwarte są zawsze dobrą okazją do zebrania informacji. Maturzyści oprócz broszur, gadżetów i fantów mogli dowiedzieć się jak najlepiej zdać maturę, jaki kierunek studiów wybrać czy jak to na tych studiach jest (a to chyba najważniejsze pytanie).
Promocja każdego wydziału potrzebowała zaangażowania ze strony studentów jak i pracowników wydziału. Jak było widać ta współpraca wyszła wyśmienicie i każda jednostka pokazała co ma najlepsze. Wśród maturzystów mogliśmy zobaczyć studentów promujących wydziały w jak najbardziej ciekawy sposób za pomocą maskotek wydziałowych, kostiumów czy pyszności w formie cukierków, ciastek czy innych słodkości.
Na każdym kroku, wśród muzyki i śpiewów czuć było radosną atmosferę. Studenci przyciągali maturzystów i odpowiadali na ich nawet najmniejsze pytania. Bo choć ten dzień był dla studentów ważny to jeszcze ważniejszy był dla maturzystów. To oni prawdopodobnie od października będą mogli nazywać się studentami.
Wśród atrakcji mogliśmy zobaczyć malowanie na żywo na Wydziale Sztuki, uczestniczyć w symulacji rozprawy karnej, wziąć udział w konkursie Wiedzy Ekonomicznej czy polatać dronem przed biblioteką wraz ze studentami Geodezji. Nową inicjatywą było też kortowskie Monopoly oraz gra karciana Top Trumps.
Oprócz krótkich prezentacji z Dziekanami danych wydziałów maturzyści mogli uczestniczyć w wycieczkach na wydziały, gdzie jeszcze bardziej mogli zagłębiać swoją wiedzę odnośnie interesującego go kierunku.

Tekst: Joanna Chrostowska
Foto: Marcin Galon, Karolina Matlęga, Gabriel Karpiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *