Ajdol 2016 – III eliminacje – relacja

Eliminacje za nami, a przed nami finał!

Za nami już ostatnie eliminacje do Ajdola. Chętnych do wystąpienia na Górce Kortowskiej nie brakowało, bo aż 15 osób postanowiło wystąpić na naszej klubowej scenie. Jednym słowem była moc!
Emocje towarzyszyły od samego początku. Publiczność w Rakorze najbardziej zauroczył Franek z Radzymia, który zaśpiewał swój własnych utwór „Ty i ja ”. Był szał, dziewczyny piszczały, a jak powiedział sam uczestnik: „Prawdziwe emocje potrafią się przebić przez każdy fałsz”.
Podczas występów uczestników wspierały grupy znajomych i ich drugie połówki. To właśnie Przemek Korytko postanowił wziąć udział w eliminacjach i powalczyć dla kobiety swojego życia i chociaż piosenka, którą wybrał nie należała do romantycznych, udało mu się zrobić wrażenie.
Czarnym koniem ostatnich eliminacji okazała się Monika Schaumkessel, która zachwyciła wszystkich wykonaniem piosenki Beyonce „Listen”. Jak powiedziała Sara Szymczak: „ Duży głos w małej osobie”.

Studenci chętnie dopingowali uczestników i śpiewali razem z nimi znane im utwory.

Każde wykonanie zostało ocenione przez grono ekspertów w składzie:
Sara Szymczak – Obdarowana anielskim głosem wokalistka współpracująca z zespołem M.A.B.S.. Z wykształcenia aktorka, występowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Jakub Cybula – student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z zamiłowania muzyk. Realizuje się w zespole ŻelipapĄ koncertując w Polsce i za granicą.
Agnieszka Skrycka – wulkan pozytywnej energii. Fanka niekonwencjonalnych pomysłów. Kocha muzykę z całego serducha. Uczestniczka „Bitwy na głosy ” i „Szansy na sukces.”
Adam Starowicz – kontrabasista i pianista. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Członek zespołu blueSIDE, Soul Eyes oraz tworzącego się ChocoGramophone.

Po dzisiejszym wieczorze eliminacji o  popularność w Kortowie powalczą:

Paulina Świniarska
Monika Schaumkessel
Katarzyna Brodowska
Franek z Radzynia
Natalia Kosobucka
Agata Graczyk
Milena Średzińska

Finał już 20 kwietnia, a nagrodą główną w konkursie jest występ podczas Juwenaliów Olsztyńskich Kortowiada 2016 na Górce Kortowskiej.
Zapraszamy wszystkich, przyjdźcie i zobaczcie jak oni śpiewają bo na prawdę warto.
___________________________________
Tekst: Agnes Popławska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.