Speed Friending – spotkajmy się jak dawniej

W czwartkowe, późne popołudnie (23 lutego 2023 r.), w siedzibie Biblioteki Uniwersyteckiej odbył się Speed Friending. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM oraz Uniwersyteckie Centrum Wsparcia „Empatia”, a inicjatorką była streetworkerką.

Dlaczego Speed Friending?

Celem było stworzenie odpowiednich i motywujących do wyjścia ze strefy komfortu warunków, które służyły zawiązaniu nowych przyjaźni i poznania nowych znajomych. Dodatkiem było poszerzenie swoich zainteresowań i świetna zabawa.

Przyszło ponad 150 studentów!

Chętni studenci, a było ich około 150, byli przydzielani do grup 5 osobowych. Każda z grup otrzymywała specjalnie przygotowaną planszę z pytaniami, która służyła pomocą w przełamaniu pierwszego zdenerwowania i rozpoczęciu rozmowy. Takie spotkanie trwało około 20 minut, po czym następowała wymiana grup. Nikt się nie nudził! Osoby czekające na możliwość rozmowy przy planszach, grały w gry, tańczyły, a przede wszystkim mówiły o wielu dziedzinach życia codziennego, a także nauce czy kulturze. Dodatkiem były słodkie przekąski i woda, która okazała się bezcenna – od długich rozmów zasychało w gardle! Jak wspominali, w rozmowie z przedstawicielem Radia UWM FM, studenci – poleciliby takie spotkanie znajomym i zapewniali, że takie wydarzenie to świetna inicjatywa umożliwiająca poznanie nowych osób, co w ostatnich latach nie jest łatwe.

Nowe znajomości

Polski pisarz fantasy i dziennikarz, Jacek Piekara, napisał kiedyś, że kiedy poznaje się ludzi, wtedy i świat, na którym żyją, staje się bardziej zrozumiały. Właśnie z takiego założenia wyszli organizatorzy, którzy całość podsumowują stwierdzeniem, że cel osiągnięto– zawiązały się nowe znajomości, a otaczający nas ludzie, którzy tworzą najbliższy nam świat – zostali bardziej zrozumiani!

Dziękujemy za Waszą obecność! Do zobaczenia!

 

Fot. Zofia Malinowska, Mateusz Kowalski, Maciej Piórek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *