Studencki obóz adaptacyjny
Adapciak 2021

Po raz kolejny nabieramy wiatru w żagle i jedziemy na Adapciaka!

Przygodę zaczniecie w Kortowie, najpiękniejszym kampusie w Polsce. W sposób aktywny i w duchu studenckim poznacie uczelnię, najciekawsze miejsca miasteczka akademickiego oraz urocze zakątki Olsztyna.

Później ruszymy na Mazury! Na pokładach jachtów będzie na Was czekać mnóstwo atrakcji oraz nowe znajomości, które pozwolą Wam wejść z przytupem w studenckie życie! Przeżyjecie niesamowitą przygodę i jednocześnie będziecie się wspaniale bawić. Towarzyszyć Wam będą doświadczeni studenci, którzy z przyjemnością opowiedzą Wam o urokach życia studenckiego oraz odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Pokażemy Wam, czym jest wyjazd, który pozostaje w pamięci na zawsze.

Czy trzeba mieć doświadczenie w żeglarstwie? Absolutnie NIE jest to koniecznością, aczkolwiek ten wyjazd może być idealnym początkiem żeglarskiej i studenckiej przygody!

Wariant rozszerzony (zapisy dodatkowe):

 • zakwaterowanie w Kortowie
 • szkolenia integracyjne/team building
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
 • imprezy integracyjne i zaplanowane atrakcje
 • przejazd z Kortowa do Rynu
 • zakwaterowanie na jachtach
 • realizacja trasy rejsu i opiekę instruktorów
 • imprezy tematyczne na Mazurach
 • gadżety pamiątkowe z Adapciaka
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty portowe i paliwowe
 • prowiant na jachtach
 • szkolenia żeglarskie

Miejsce: Kortowo – Olsztyn, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – Ryn, Mikołajki, Jora Wielka
Termin: 20-26 września 2021
Cena: 850 zł (wystawiamy faktury VAT)

Wariant podstawowy (zapisy dodatkowe):

 • zakwaterowanie w Kortowie
 • szkolenia integracyjne/team building
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
 • imprezy integracyjne i zaplanowane atrakcje
 • gadżety pamiątkowe z Adapciaka
 • ubezpieczenie NNW

Miejsce: Kortowo – Olsztyn
Termin: 20-23 września 2021
Cena: 500 zł (wystawiamy faktury VAT)

Zapisy

Zapraszamy studentów pierwszo i drugorocznych na Studencki Obóz Adaptacyjny 2021! W związku z dużym zainteresowaniem tegoroczną edycją Adapciaka, utworzyliśmy zapisy dodatkowe z dwoma wariantami – podstawowym i rozszerzonym.

Zapisz się na Adapciak wypełniając formularz dostępny pod tym linkiem>>

Ola

Z całego serca polecam studencki obóz adaptacyjny!

Dzięki niemu poznałam wiele bardzo przyjaznych osób z różnych wydziałów, których prawdopodobnie nigdy bym nie poznała. Cały wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, otoczony przyjazną atmosferą stworzoną przez samorząd studencki.

Polecam każdemu, kto zamierza rozpocząć studia na UWM 🙂

Uczestniczka Adapciaka 2019

adapciak2021
5.0
2021-07-21T20:52:32+02:00

Uczestniczka Adapciaka 2019

Z całego serca polecam studencki obóz adaptacyjny! Dzięki niemu poznałam wiele bardzo przyjaznych osób z różnych wydziałów, których prawdopodobnie nigdy bym nie poznała. Cały wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, otoczony przyjazną atmosferą stworzoną przez samorząd studencki. Polecam każdemu, kto zamierza rozpocząć studia na UWM 🙂

Maja

Adapciak to najlepsza forma rozpoczęcia studenckiego życia.

Mój wyjazd w 2019 roku do dzisiaj siedzi mi w głowie i na samo wspomnienie o nim od razu się uśmiecham. Poznałam Kortowo – miasteczko akademickie, w którym obecnie już mieszkam oraz wspaniałych ludzi, którzy teraz są moimi przyjaciółmi. Wspólna integracja, poszerzanie horyzontów, zabawa. Te wszystkie określenia idealnie opisują Adapciaka. Jeśli tylko miałabym możliwość, to od razu bym zapisała się jeszcze raz! Tego po prostu nie możesz przegapić!

Uczestniczka Adapciaka 2019

adapciak2021
5.0
2021-07-21T07:57:57+02:00

Uczestniczka Adapciaka 2019

Adapciak to najlepsza forma rozpoczęcia studenckiego życia. Mój wyjazd w 2019 roku do dzisiaj siedzi mi w głowie i na samo wspomnienie o nim od razu się uśmiecham. Poznałam Kortowo – miasteczko akademickie, w którym obecnie już mieszkam oraz wspaniałych ludzi, którzy teraz są moimi 

Dorian

Podjęcie decyzji, żeby pojechać na Adapciak 2019 przed rozpoczęciem moich studiów, to był absolutny strzał w dziesiątkę!

Kiedy wracam myślami do obozu, przed oczami mam wspaniałych ludzi, których nie udałoby mi się poznać, gdybym się nie zdecydował pojechać! Czuję również tę cudowną atmosferę, która towarzyszyła każdemu dniu wyjazdu i za którą tak bardzo mi teraz tęskno. Adapciak pozwolił mi zdecydowanie lepiej poznać Olsztyn oraz nauczył mnie jak być dobrym studentem, co okazało się niesamowicie pomocne w trakcie studiowania.

Rejsy po Mazurskich jeziorach sprawiły, że zakochałem się w okolicach naszego Uniwersytetu. Bardzo mocno polecam każdemu ten wyjazd. Wspomnienia zostaną z wami na bardzo długo i z pewnością będą  bardzo ciepłe!

Uczestnik Adapciaka 2019

adapciak2021
5.0
2021-07-21T07:53:36+02:00

Uczestnik Adapciaka 2019

Podjęcie decyzji, żeby pojechać na Adapciak 2019 przed rozpoczęciem moich studiów, to był absolutny strzał w dziesiątkę! Kiedy wracam myślami do obozu, przed oczami mam wspaniałych ludzi, których nie udałoby mi się poznać, gdybym się nie zdecydował pojechać! Czuję również tę cudowną atmosferę, która towarzyszyła 
5
3
adapciak2021

Dzień 1 – 3

 • Zakwaterowanie w akademiku
 • Szkolenia team building
 • Imprezy tematyczne
 • Gra terenowa
 • Zwiedzanie miasta
 • Atrakcje (m.in.: pokoje zagadek, automaty do gier, planetarium, nurkowanie w basenie, park trampolin)
 • Szkolenie z praw i obowiązków studenta (umożliwia zwolnienie ze szkolenia w trakcie roku akademickiego)

Dzień 3-7

 • Wyjazd do Rynu
 • Zakwaterowanie na jachtach przez 3 dni
 • Rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich
 • Trasa rejsu Ryn -> Mikołajki -> Jory Wielkie -> Ryn
 • Imprezy tematyczne, gry integracyjne, ogniska

Dzień 7

 • Powrót autokarem do Olsztyna

Wizytówką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest Kortowo – miasteczko akademickie zgodnie uznawane za najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie.

Kampus zajmuje 230 ha i leży wśród zieleni, nad dwoma jeziorami. Większe – 95-hektarowe Jezioro Kortowskie ma piękną piaszczystą plażę i oferuje znakomite warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Z wypożyczalni sprzętu wodnego, w której są kajaki, rowery wodne, a także żaglówki korzystają nie tylko studenci i pracownicy uniwersytetu, ale i mieszkańcy Olsztyna. Z niemal wszystkich kortowskich akademików jest nie dalej niż 200 m do Jeziora Kortowskiego.

Najstarsza część miasteczka akademickiego pamięta koniec XIX wieku. Charakterystyczne budynki z czerwonej cegły, objęte opieką konserwatora zabytków, zostały pieczołowicie odnowione (np. Katedra Ogrodnictwa). Dziś w starych murach mieszczą się nowoczesne laboratoria i sale wykładowe. Budynki starej części Kortowa leżą w parku, założonym na przełomie XIX i XX w. Rośnie tu ponad 100 gatunków drzew, m.in. egzotyczna metasekwoja chińska. Kilkanaście drzew jest uznanych za pomniki przyrody.

Zabytkową część Kortowa łączy z jego częścią nowoczesną Aleja Ofiar Katynia ze szpalerem 12 dębów i pamiątkowym głazem w centralnej części, na tzw. Górce Kortowskiej (Google street)– najwyższym punkcie Kortowa. Stąd rozciąga się najpiękniejszy widok na kampus i stąd można podziwiać zieleń kortowskiego parku oraz dwa malownicze jeziora.

Nowe Kortowo to charakterystyczna bryła Biblioteki Uniwersyteckiej, najnowocześniej i największej tego typu placówki w regionie, budynek Centrum Nauk Humanistycznych z aulą teatralną oraz gmach Centrum Konferencyjnego – miejsca nie tylko spotkań naukowców i biznesmenów, ale także koncertów i wystaw. Po drugiej stronie ulicy Warszawskiej, wylotowej arterii Olsztyna, wzdłuż której rozciąga się kortowski kampus, usytuowane jest ultranowoczesne Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej z unikatową w kraju hodowlą roślin energetycznych na dachu – należące do Wydziału Nauk o Środowisku UWM oraz uniwersytecka pływalnia.

W kortowskim kampusie studenci mają wszystko, co potrzebne do nauki, rozwijania pasji oraz wypoczynku. Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej przyznał UWM już dwa razy (w 2004 i 2008 r.) tytuł Uczelni przyjaznej studentom. W 2011 r. Kortowo otrzymało nagrodę miesięcznika „National Geographic Traveler” w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”.

Kraina Tysiąca Jezior, obejmująca środkową część Pojezierza Mazurskiego, liczy w rzeczywistości niemal 2600 jezior. Jeziora te połączone są kanałami mazurskimi. Środkową część szlaku łączy cały zespół sztucznych kanałów m.in. Kanał Jegliński, Tałcki, Grunwaldzki, Mioduński, Szymoński, Kula, Giżycki, Niegociński, Piękna Góra, Sztynorcki, Węgorzewski, Brożajcki oraz Mazurski. Największą atrakcją turystyczną Krainy Wielkich Jezior są oczywiście jeziora, w tym największe w Polsce Śniardwy (113,8 km²) oraz Mamry (105 km²), a także Niegocin, Orzysz, Łagodne, Tałty.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest najpopularniejszym i najpiękniejszym szlakiem żeglugowym północno-wschodniej części Polski. Tak rozległego ciągu jezior, umożliwiającego uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej, a równocześnie tak urozmaiconego, nie ma w żadnym z państw Europy. Jest to obszar wyjątkowy zarówno w skali całego kraju, jak i naszego kontynentu – niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i letników. Wielkie Jeziora Mazurskie słyną z niezliczonych siedlisk rzadkich ptaków m.in. takich jak kormoran, perkoz dwuczuby, łyska, czapla, łabędź niemy, bocian czarny, kania czarna, orzeł przedni i bielik. Wędrowcy spotykają na swojej drodze wydrę, bobra, żółwia błotnego, łosia oraz wiele gatunków nietoperzy i kolorowych ważek. Szczególną atrakcją na przełomie września i października są rykowiska jeleni. Ważną rolę w gospodarce regionu odgrywa rybołówstwo, przede wszystkim jednak turystyka i sporty wodne. Głównymi ośrodkami są: Giżycko, Mikołajki, Pisz oraz Węgorzewo. Znajduje się tu szereg rezerwatów przyrody jak np. największy i najstarszy w regionie: Mazurski Park Krajobrazowy.

Główny szlak Wielkich Jezior Mazurskich zaczyna się na jeziorze Brzozolasek w pobliżu miasta Pisz, natomiast kończy się na kanale w Węgorzewie. Długość szlaku w lini prostej wynosi 111 km. Ze względu na dużą ilość jezior, na których panuje olbrzymi ruch jest to szlak trudny, raczej dla zaawansowanych, natomiast właściwie nieuciążliwy. Na brzegach jest duża ilość dobrych miejsc biwakowych. Na przebycie szlaku trzeba przeznaczyć 7-10 dni.

Na całym Pojezierzu Mazurskim szlak Wielkich Jezior jest zupełnie osobliwym światem, który znają nie tylko mieszkający tu na stałe ludzie, lecz również wodniacy z całej Polski. Dla nich ta kraina to przede wszystkim woda, to różnorodność jezior, z których każde ma swą złą i dobrą sławę, to biwaki, na które wraca się każdego roku, i ciągle na nowo odkrywa zatoki.

W Polsce nie brakuje jezior. Wiele jest cichszych, może nieliczne są piękniejsze niż mazurskie, ale tym, co wyróżnia Wielkie Jeziora spośród innych, nie jest nawet ich obszar, lecz przede wszystkim połączenia, tworzące cały system dróg wodnych.

 1. Organizator zapewnia pełne wyżywienie w Kortowie. Podczas rejsu zapewnione będą śniadania, suchy prowiant na jachcie oraz kolacja w formie ogniska, itp. Istnieje możliwość zakupienia obiadu w restauracjach portowych podczas cumowania jachtów (we własnym zakresie).
 2. Wydatki własne uczestników obozu.