Relacja z finału Futsalu Kobiet 2016

Po rozmieszczonych w czasie, kilkudniowych rozgrywkach nadszedł czas na finał. Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa podejmował Wydział Prawa i Administracji.

Obie drużyny były bardzo zmotywowane, co symbolizowały motywujące okrzyki przed pierwszym gwizdkiem.
Początkowe minuty meczu były bardzo wyrównane. W 5. Minucie najlepsza zawodniczka Geodezji, Julia Klonowska oddając piękny strzał lewą nogą, otworzyła wynik spotkania. 1-0. Kolejne momenty meczu nadal były wyrównane, z lekką przewagą zawodniczek Geodezji.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej sytuacji Pauli Krech z WPiA, która w rezultacie strzeliła obok bramki.
Obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Aż do 10. minuty drugiej połowy, kiedy to po raz kolejny bardzo dobrze grająca tego dnia Paula Krech wykorzystała sytuację „oko w oko” z bramkarką Geodezji. Piłka wylądowała w samym „okienku”, a na hali przy ulicy Prawocheńskiego wybuchła euforia.

O końcowym wyniku musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsze okazały się piłkarki z WPiA. Gdy emocje nieco osłabły, odbyło się oficjalne rozdanie nagród. Drużyny zajmujące trzy pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe nagrody, medale oraz puchar. Poziom meczu finałowego był na bardzo wysokim poziomie.

Tekst: Kamil Rengel
Zdjęcia: Marta Dziewiur