STWORZYLIŚMY MINI KORTOWIADĘ!

,Słońce świeci nad nami…” 😉

Zapach grilla, jezioro i ciepły, słoneczny dzień – na to bez wątpienia czekali wszyscy studenci o czym mogliśmy się przekonać podczas pierwszego, oficjalnego studenckiego grillowania w tym sezonie na plaży kortowskiej! Wydarzenie było tak huczne, że zjawiły się nawet lokalne media, by pokazać jak wspaniale bawią się studenci.

Już przed godziną 15-tą dało się zauważyć ogromne kolejki do pobliskiego sklepu po zaopatrzenie na grillowanie. Dogrzewające słońce i fajny klimat sprawiły, że na studenckiej plaży bawiło się ponad 3000 studentów!  Z minuty na minutę ludzi było coraz więcej. Każdy korzystał z okazji, że znów można odpocząć na plaży w gronie swoich przyjaciół. Możemy się nawet pokusić stwierdzeniem, że była to mini Kortowiada.

Grand Prix Gotowania, bitwa freestylowa i inne bajery

Wraz ze wsparciem naszego sponsora  ,,Żubra’’ zorganizowaliśmy konkurs pt. ,,Grand Prix Gotowania” . Była to świetna okazja, by pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi w kategoriach takich jak : najlepsza potrawa mięsna, najlepsza potrawa bezmięsna, najlepszy deser z grilla i coś dla smakoszy złotego napoju – najlepsza potrawa z grilla z wykorzystaniem piwa.

Kreatywności nie zabrakło. Do konkursu zgłosiło się aż 30 osób, w tym 29 ostatecznie wzięło udział. Jury w składzie : dr. Inż. Jadwiga Spiel z Katedry Żywienia człowieka, Adam Surma – samorząd studencki Wydziału Nauk o Żywności  oraz Tomasz Nikoniuk z Kompanii Piwowarskiej nie miało łatwego wyboru. Studencka młodzież dała z siebie wszystko,  wśród potraw znajdował się nawet…stek z rekina.

Pierwsze miejsca w następujących kategoriach otrzymali:
Marcin Laskowski – WNoŻ – Gastronomia i sztuka kulinarna, za najlepszą potrawę mięsną – żeberka miodowe w glazurze bbq whisky;
Mariusz Świderski – WnoŻ – Gastronomia i sztuka kulinarna, za najlepszy deser – jabłko z sosem karmelowym na twarogu,
Michał Gapiński – WnoŻ – Gastronomia i sztuka kulinarna, za najlepszą potrawę bezmięsną – łosoś po azjatycku.
Każdy otrzymał upominek od Żubra i organizatorów Kortowiady.

Główną nagrodę natomiast, czyli Grand Prix Gotowania – 50L piwa otrzymał Marcin Laskowski z WNoŻ za grillowane banany z lodami straciatella z niespodzianką i sosem cytrusowo-pietruszkowym.

Jeśli bitwa, to tylko na słowa – bitwa freestylowa!

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs muzyczny. Do bitwy freestyle’owej zgłosiło się 13 osób, po eliminacjach do głównej części przeszło 8. Uczestnicy walczyli o puchar.  Zdolnych ludzi nie brakowało! Udowodnili to niesamowicie utalentowani freestyle’owcy, którzy bez problemu potrafią nawijać do muzyki na każdy temat – oni to po prostu mają we w krwi. Najlepsza dwójka wykonała ,,przyjacielski freestyle’’. Po naradach jury w składzie : Kuba Knap, Młody Kosa i Supa Skejt zwycięzcami okazali się : CH.Z.M i Karolek. Otrzymali oni kratę książęcego piwa oraz kortowiadową paczkę z gadżetami. Ich występy bardzo rozruszały studencką młodzież, która nagrodziła ich gromkimi brawami i okrzykami dopingu.

Muzykę podczas grillowania i bitwy dla startujących w bitwie zapewniał Jack Grand.

Fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie na fanpage Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij pola oznaczone *