Relacja z Gali Belfer 2016

Gala Belfer 2016 i występ Zbigniewa Wodeckiego

Jeden ze styczniowych wieczorów przyniósł studentom UWM-u rozwiązanie zagadki – dowiedzieli się kto został belfrem w tym roku. Każdy z wydziałów wybrał swojego kandydata, już samo to było dla prowadzących wyróżnieniem. Głosowanie na Belfra 2016 trwało równo przez tydzień, studenci i pracownicy mogli głosować na swoich faworytów za pośrednictwem specjalnej aplikacji powiązanej z portalem społecznościowym Facebook.

Wydarzenie zebrało 25 stycznia w Centrum Konferencyjnym wiele osób, w tym oczywiście szesnastu kandydatów, grupy wsparcia z poszczególnych wydziałów, a także gości specjalnych oraz sponsorów. Zanim na scenie pojawili się reprezentanci poszczególnych wydziałów wyświetlony został… pokaz memów, które studenci tworzyli, by zachęcić koleżanki i kolegów do głosowania na swojego faworyta. W tym roku wykazali się oni szczególną kreatywnością.

W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Belfrem 2016 został dr hab. Wojciech Kozera z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno dr n. wet. Magdalena Klimczuk reprezentująca Wydział Medycyny Weterynaryjnej i dr Damian Wiśniewski z Wydziału Matematyki i Informatyki. Gratulujemy!

Nie był to jednak koniec atrakcji tego wieczoru. W ramach Coolturalnego Studenta Galę Belfra uświetnił występ Zbigniewa Wodeckiego. Artysta ujął w swoim występie wszystkich niewątpliwymi zdolnościami muzycznymi i wokalnymi, które przeplatał zabawnymi anegdotami. Na twarzach wszystkich obecnych zagościły uśmiechy.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz sponsorom za obecność, a Wam, studentom, za tak duże zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok!


Relację przygotował Media Team.
Tekst: Natalia Nowak
Foto: Marta Dziewiur

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij pola oznaczone *