• Pierwsze eliminacje do Ajdola 2017 za nami!

Uwaga studenci! Ajdol ruszył!

Mamy za sobą pierwsze eliminacje konkursu, jakim jest Ajdol. Organizuje go Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i ściśle związany jest z Kortowiadą – osoba, która konkurs wygra będzie miała możliwość wystąpienia przed ogromną publicznością na Górce Kortowskiej podczas juwenaliów.

W miniony wtorek w Rakorze zgromadzili się odważni do wystąpienia i pokazania swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, która także dopisała. Tego wieczoru wystąpiło aż 10 osób, w tym 6 kobiet i 4 mężczyzn. Repertuar wybrany przez uczestników był bardzo rozmaity, prezentowano zarówno utwory polskie, jak i zagraniczne, zauważalna także była rozpiętość gatunkowa – wykonany został nawet utwór grupy Kaliber 44. Występy uczestników okazały się świetną zabawą i dla uczestników, i dla kibicującej publiczności.

Tym różnorodnym występom przysłuchiwało się jury, w którego składzie byli:

Sara Szymczak – obdarowana anielskim głosem wokalistka współpracująca z zespołem M.A.B.S. Z wykształcenia aktorka, występowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Mariusz Dyba – wokalista, gitarzysta i klawiszowiec, zwycięzca Ajdola w 2009 roku, absolwent UWM. W czasach liceum wielokrotnie był laureatem konkursów poezji śpiewanej, ze swoim pierwszym zespołem muzycznym Elephant Memory dwukrotnie występował na dużej scenie Kortowiady. Uczestniczył w programach muzycznych, takich jak The Voice of Poland czy Must Be The Music, obecnie jest wokalistą zespołu CHEMIA, a także liderem i wokalistą zespołu Mariusz Dyba Band.

Piotr Pancur Pankowski – gitarzysta i wokalista czynnie uczestniczący w olsztyńskim światku artystycznym. Student i absolwent wydziału sztuki UWM, którego w każdy czwartek można usłyszeć w olsztyńskim pubie Carpenter Inn. Były gitarzysta grupy Berkut, obecnie jest gitarzystą olsztyńskiego zespołu Transsexdisco oraz Mariusz Dyba Band.

W pierwszych eliminacjach jury wyłoniło trzy osoby, z którymi zobaczymy się 27 kwietnia, jest to Aleksandra Spodniewska, Martyna Dąbkowska i Michał Szmyt. Gratulujemy!

Kolejne eliminacje odbędą się 21 marca oraz 1 kwietnia w Rakorze, zapraszamy kolejnych chętnych do pokazania swoich umiejętności wokalnych przed publicznością oraz jury.
    Relację przygotował MediaTeam
    tekst: Natalia Nowak​