Otrzęsiny UWM 2016 – Dzień 2 – relacja

Andrzej, Jadwiga Paździerz, Śruba i nowości, czyli…
KSM ze swoim nowym programem „Pod Prądem”.

Za nami pierwszy Coolturalny Student w roku akademickim 2016/2017.
Środowy wieczór, Centrum Konferencyjne, jeden seans, godzina 20:00.

Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, czyli Kabaret Skeczów Męczących, widownia została przywitana przez przewodniczących Rady Uczelnianej, którzy w zabawny sposób przeprowadzili kilka konkursów z bardzo ciekawymi nagrodami m.in. kortowiadowe gadżety, bluzy UWM, koszulki. Wisienką na torcie były 2 SmartWatch’e od Multimedia Polska.

Następnie na scenie pojawili się ONI…KSM, czyli Kabaret Skeczów Męczących w składzie: Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Jarosław Sadza i Michał Tercz, którzy zafundowali zgromadzonej publiczności 120 minut beztroskiego czasu. (Nie)spodziewana początkowa awaria prądu rozluźniła atmosferę i nastąpiło „zwolnienie blokady”, czyli rozpoczęcie programu z wielką pompą!

Zaprezentowane zostały znane wszystkim skecze, ale także świeżutkie niczym ciepłe bułeczki –  premiery m.in. Śruba z cieknącym kranem, szukający silikonu w klinice chirurgii plastycznej czy reaktywacja „Potopu”. Nie mogło zabraknąć niesamowitej Jadwigi Paździerz i „jej” niecodziennych, życiowych rad. Nie obyło się również bez (nie)spodziewanej improwizacji kabaretu, ale właśnie to pokazało, że są Oni odpowiednimi osobami, na odpowiednim miejscu. Nawiązali niesamowity kontakt z publicznością, którą doprowadzili do łez. Wszystko odbyło się z humorem i kulturą, bez chamstwa i prostactwa.

Za to właśnie wszyscy uwielbiamy Kabaret Skeczów Męczących, który nie zawiódł w żaden sposób, a wręcz przeciwnie! Nie zostawił po sobie suchej nitki! Sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Śmiechom nie było końca – istne szaleństwo. Całość zakończyła się konkretnym BISem, czyli…oczywiście „bezalkoholowym” skeczem pod tytułem CHRZCINY!

Prócz takich wrażeń, publika została obdarowana puszkami darmowego trunku w postaci zimnego Lecha Free.

Sponsorami i partnerami Coolturalnego Studenta są: Kompania Piwowarska, Transcom, Piekarnia Cymes, Indykpol AZS Olsztyn, Sylwetka Fitness Club oraz Kręgielnia Jaroty.

„Jeszcze raz?”
bardzo chętnie!
Tekst: Marta Klara Murawska
Zdjęcia: Kacper Kirklewski (Studencka Agencja Fotograficzna “Jamnik”)