• Ostatnie eliminacje do Ajdola 2017

Eliminacje do Ajdola zakończone, znamy wszystkich finalistów!

W miniony wtorek w Klubie Studenckim Rakor odbyły się ostatnie już eliminacje w tegorocznej edycji Ajdola organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury. Także i tym razem publiczność wypełniła klub,  wszyscy byli ciekawi występów kolejnych śmiałków. Tym razem było ich ośmiu, przeważyły zdecydowanie kobiety – w gronie chętnych do wystąpienia podczas wtorkowej nocy w Rakorze i podjęcia walki o możliwość zaprezentowania siebie na Górce Kortowskiej podczas Kortowiady 2017 znalazł się tylko jeden mężczyzna.

Tym razem jury oceniające występy miało inny kształt – znaleźli się w nim sami mężczyźni:

Mariusz Dyba – wokalista, gitarzysta i klawiszowiec, zwycięzca Ajdola w 2009 roku, absolwent UWM. W czasach liceum wielokrotnie był laureatem konkursów poezji śpiewanej, ze swoim pierwszym zespołem muzycznym Elephant Memory dwukrotnie występował na dużej scenie Kortowiady. Uczestniczył w programach muzycznych, takich jak The Voice of Poland czy Must Be The Music, obecnie jest wokalistą zespołu CHEMIA, a także liderem i wokalistą zespołu Mariusz Dyba Band.

Jakub Cybula – student Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, współorganizator Kortowiady i organizator KortoFestu. Członek zespołu Żelipapą grającego instrumentalną muzykę akustyczną oraz perkusista w zespole Cover Time.

Piotr Pancur Pankowski – gitarzysta i wokalista czynnie uczestniczący w olsztyńskim światku artystycznym. Student i absolwent wydziału sztuki UWM, którego w każdy czwartek można usłyszeć w olsztyńskim pubie Carpenter Inn. Były gitarzysta grupy Berkut, obecnie jest gitarzystą olsztyńskiego zespołu Transsexdisco oraz Mariusz Dyba Band. Występował z Enejem, Ewą Farną czy Natalią Szroeder.

Po ośmiu emocjonujących występach nadszedł czas na ogłoszenie przez jury kto, ich zdaniem, najlepiej zaprezentował się wokalnie podczas ostatnich eliminacji. Laureatów było aż pięciu, a wśród nich znaleźli się:

1. Milena Średzińska

2. Paulina Świniarska

3. Urszula Mizerakowska

4. Aleksandra Budlewska

5. Radosław Dynak

Gratulujemy wszystkim laureatom! Eliminacje do tegorocznej edycji Ajdola zostały więc oficjalnie zakończone. Przypominamy, że pierwsze z nich wyłoniły trzech laureatów, a w drugich wyróżnionych zostało sześć osób. Łącznie w finale, który odbędzie się 27 kwietnia podczas Grillowania z Żubrem, spotka się więc czternaście osób. Już teraz zapraszamy serdecznie na to wydarzenie!

Sponsorem tegorocznej edycji Ajdola jest Hammurabi i BeActive.

Relację przygotował MediaTeam:
    tekst: Natalia Nowak