Kortowiada 2016

       Hallo Studenci!!! Hallo Kortowo! Nie śpimy! Jesteście gotowi?

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia 57. Najlepszych Juwenaliów w Polsce! Tegorocznym tematem KORTOWIADY jest „Wyspa Skarbów”. Nazwa zobowiązuje, więc na pewno w Kortowie pojawią się niesamowite perełki w postaci artystów. Nie zabraknie także koncertów, imprez w namiotach, pokazu tańca z ogniem, przeróżnych meczów czy słynnego Coolturalnego Studenta.

Program jak co roku ma stałe pozycje jak również i te, które wydarzą się po raz pierwszy, czyli m.in. Mecz pokazowy Futbolu Amerykańskiego oraz Gadka Szmatka.

Juwenalia „oficjalnie” rozpoczną się w czwartek o godzinie 10:00 w momencie przekazania kluczy od Prezydenta Miasta Olsztyn. Kolorowy korowód studentów – Parada Wydziałów – wyruszy ulicami Olsztyna ze Starego Miasta w kierunku Kortowa. Nastąpią małe trudności w ruchu komunikacyjnym, ale tak to już jest, gdy władzę nad miastem przejmują studenci!

Natomiast już w środę czekają na nas perełki, m.in. w postaci II Kortowiadowego Biegu Przełajowego, Wystroju Akademików, III Integracyjnego Meczu Koszykówki na Wózkach. Będziemy próbować pobić rekord Polski podczas Maratonu Zumby, a następnie na Stadionie odbędzie się Mecz Pokazowy Hatowiada Ultimate Frisbee. Na koniec dnia w Namiocie czekać będzie na nas Dj Cezar, Dj Carter oraz Dj Jack Grand, dzięki którym udzieli nam się imprezowy klimat podczas Silent Party.

Najpiękniejszą  studentkę UWM wybierzemy w czwartek na Stadionie Głównym podczas Wenus Show. Noc folkowo-szantowa na Korcie Tenisowym obok Plaży Kortowskiej upłynie nam przy gwiazdach takich jak Cezary Makiewicz, Tuhaj Bej, Shantaż, Babsztyl, Bubliczki oraz EKT Gdynia. Tego dnia nie zabraknie również imprezy w Namiocie, w którym na scenie zagrają artyści tacy jak Mejk, Exelent, Gesek, Czadoman oraz MIG. Na zakończenie dnia niesamowity występ Grupy Asura na Stadionie Głównym, czyli  Pokaz Tańca z Ogniem.

Kortowiadowy piątek rozpocznie się od Turnieju gier komputerowych i planszowych. Nad Jeziorem Kortowskim odbędzie się Must Be The Dziekan podczas gdy na Stadionie Głównym każdy Wydział będzie rywalizował ze sobą podczas Boju Wydziałów. Później festiwal Kortofest na Plaży Kortowskiej, przy muzyce gwiazdy takiej jak Omni mOdO, pobudzi wszystkich do późniejszej zabawy na Górce Kortowskiej. Tam rozpoczniemy najbardziej koncertowy weekend tego roku. Na scenie zagoszczą takie gwiazdy jak Natalia Nykiel, Akcent, HEY, Lady Pank, Grubson, Remady&Manu-L oraz O.S.T.R. W tym samym czasie w Namiocie odbywać się będzie impreza FaceClub LED Party, którą nakręcą Matt5ki, Solic, Procop, Omen, Diabllo, Taito, V_valdi i Fafaq.

Kolejny dzień zabawy otworzy Hatowiada Ultimate Frisbee Hat Cup na Stadionie Głównym, a następnie KortoStrong i Bój Akademików. W Regionalnym Centrum Informatycznym będzie miał miejsce ciąg dalszy Turnieju gier komputerowych. Na Plaży Kortowskiej w ramach ChillStage wystąpią Sara Szymczak, Dobra Siła, ZKS SQUAD, Etna Kontrabande i Naaman. Niedaleko, bo na Korcie Tenisowym nowa perełka Kortowiady, czyli Gadka Szmatka z gośćmi takimi jak Joanna Jędrzejczyk, Piotr „Lolek” Sołoducha i Mirosław „Mynio” Ortyński. Wieczorem publiczność na Górce Kortowskiej nakręcać będą gwiazdy polskiej sceny: Transsexdisco, Gooral + Zespół Pieśni i Tańca “Kortowo”, Luxtorpeda, Golec uOrkiestra, Enej, Łąki Łan oraz „Tajemnicza Gwiazda”, którą poznamy dopiero w trakcie koncertów!  W Namiocie na Korcie Tenisowym odbędzie się impreza Trap Student Party, podczas której gości bawić będzie Projekt KAI + ZEN.

Ostatni dzień Kortowiady rozpocznie się od wspólnego śniadania na Plaży Kortowskiej, gdzie  do łez (ze śmiechu) doprowadzi Formacja Chatelet w ramach Coolturalnego Studenta. Jednym z ostatnich punktów  Juwenaliów będzie nowość, jaką jest Mecz pokazowy Futbolu Amerykańskiego, Olsztyn Lakers vs Warsaw Sharks. Tegoroczną, 57. Kortowiadę zakończy jak zwykle Mecz Błotny organizowany w Ośrodku Jeździeckim, Kortowo III.

Czy w tym roku KORTOWIADA ponownie będzie NAJLEPSZA w Polsce?
Jesteśmy tego pewni! Do zobaczenia na KORTOWIADZIE 2016!
_________________________
Tekst: Marta Klara Murawska

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij pola oznaczone *