• Finały piłki nożnej (kobiety + mężczyźni)

Dnia 26 kwietnia odbyły się końcowe rozgrywki w piłce nożnej mężczyzn. Wszystkim grającym w tym dniu drużynom należą się ogromne gratulacje za dotarcie do takiego punktu rozgrywek. Panowie zapewnili piękne i pełne emocji prawie trzygodzinne widowisko.

W pierwszym półfinale, po wyrównanej i zaciętej walce, Wydział Nauk o Środowisku pokonał drużynę Wydziału Nauk Technicznych 2:1. W drugim zaś Wydział Nauk o Żywności zwyciężył 1:0 z Wydziałem Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa. Walka o 3 miejsce stoczyła się pomiędzy WNT a WGiPB. Umowny czas gry zakończył się remisem (2:2), dlatego sędziowie zadecydowali o rzutach karnych. Tym sposobem mecz został ukończony ogólnym wynikiem 4:3 (k.2:1) dla WNT, który zajął trzecie miejsce. Na wielkie brawa zasłużyli nie tylko piłkarze obu drużyn, ale także bramkarze, czyli Marcin Mikłosz (WNT) oraz Filip Niedźwiedzki (WGiPB).

Finał między WNoŚ a WNoŻ był bardzo ciekawy nie tylko na boisku, ale także na trybunach, na których żywiołowi kibice zagrzewali do walki reprezentantów wydziałów. Początkową przewagę w meczu finałowym posiadał WNoŚ. Zauważalny był świetny kontakt między piłkarzami oraz dobre podania, które już w ciągu kilku pierwszych minut przyniosły pierwszego gola. Chwilę później role się odwróciły i to gracze WNoŻ strzelili piękną bramkę, doprowadzając końcowy czas gry do remisu (1:1). Świadczy to tylko o tym, jak bardzo wyrównany był ten finał. W rzutach karnych lepszy okazał się Wydział Nauk o Środowisku, który zakończył mecz z Wydziałem Nauk o Żywności łącznym wynikiem 4:3 (k.3:2) i obronił zeszłoroczny tytuł zwycięzców. Ogromne gratulacje Panowie!

Bramki w meczu o pierwsze miejsce:
    - Michał Cydzik (6’; karny) WNoŚ
    - Rafał Panaś (12’; karny) WNoŻ
    - Paweł Melnyk (karny) WNoŚ
    - Konrad Rusiecki (karny) WNoŚ
    - Maciej Jaworski (karny) WNoŻ

A oto pełne składy zwycięskich drużyn:
    I miejsce – WNoŚ: Paweł Melnyk, Paweł Osasiuk, Konrad Witt, Jakub Brdękiewicz, Tobiasz Dziczek, Kamil Kondracki, Igor Kozian, Paweł Kupryjaniuk, Michał Kowalski, Michał Cydzik, Konrad Rusiecki.
    II miejsce – WNoŻ: Marcin Helbrecht, Michał Sobieraj, Aleksander Gaik, Stanisław Wochnowicz, Bartłomiej Cegiełka, Maciej Jaworski, Rafał Marcinkiewicz, Paweł Dziatkowski, Rafał Panaś, Wojciech Bogusz, Krzysztof Sobieraj.
    III miejsce – WNT: Tomasz Kruszewski, Marcin Chlebus, Arkadiusz Cybulski, Filip Zawalich, Adam Malinowski, Jakub Dej, Krzysztof Cieślak, Marcin Mikłosz, Dominik Bróździński, Mateusz Butkiewicz, Mateusz Golec.

Warto także dodać, że tego samego dnia odbył się finał w piłce nożnej kobiet, w którym mistrzyniami zostały dziewczyny z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Gratulacje!

Fotorelacja z finału mężczyzn.
    Fotorelacja z finału kobiet.
    Tekst: Ewelina Bramowicz