Aktualności

• Finał siatkówki kobiet

Rozgrywki siatkarskie zakończyły się 28 kwietnia meczem o I miejsce w siatkówce kobiet. Finał stoczył się pomiędzy Wydziałem Nauk Ekonomicznych a Wydziałem Prawa i Administracji. Tydzień wcześniej trzecie miejsce zajął Wydział Humanistyczny. Finał był bardzo widowiskowy, a na hali obecnych było bardzo dużo kibiców obu drużyn.

Pierwszy set rozpoczął się w bardzo wyrównany sposób. Kobiety z obu wydziałów zdobywały punkt za punktem. W połowie tej części gry, na prowadzenie wyszły dziewczyny z WPiA. Kobiety z WNE dzielnie rozpoczęły nadrabianie punktów, doprowadzając do remisu 18:18. Mimo wszystko set pierwszy wygrał WPiA.

W drugim secie powtórzyła się początkowa sytuacja z pierwszego seta, a więc zdobywanie punktu za punktem, a potem remis. Dziewczyny z WNE zaczęły gubić swój rytm i brak było widocznego zgrania w tej grupie. Przewaga WPiA rosła z każdym kolejnym punktem. W meczu nie zabrakło jednak długich oraz bardzo ciekawych akcji. Plusem w grze kobiet w przypadku obu drużyn był dobry odbiór piłki oraz mocne przebicia, choć nie zabrakło też świetnych bloków. Między drużynami toczyła się zacięta walka. W czasie tego seta jedna z zawodniczek WNE doznała urazu i musiała zejść z boiska. Szybko udzielono jej podstawowej pomocy ze strony uczestników wydarzenia. To trochę osłabiło WNE i kolejny set również należał do WPiA.

Trzeci set rozpoczął się szczęśliwie dla WNE, które uzyskało początkową przewagę 5:2. Z tego prowadzenia po chwili nie zostało jednak nic. WPiA bardzo szybko odrobił straty i to kobiety z tego wydziału zapewniły sobie tym razem kilkupunktowe prowadzenie. WNE nadrabiał punkty, ale po kolejnych akcjach znów je tracił. Ten set był bardzo bogaty w długie rozegrania, które zaciekawiały kibiców. Utrzymywała się ciągła przewaga WPiA, która zakończyła się dla nich trzecim wygranym setem. Obie drużyny spisały się jednak wspaniale i nie było w tym meczu przegranych ani wygranych. Każda z drużyn dostała tylko inny medal, ale oba wydziały zasługują na wielkie brawa. Widać to było po radosnych twarzach zawodniczek, bo tego dnia każda z nich czuła się wygrana niezależnie od miejsca, ponieważ sama gra w finale świadczy o dużych umiejętnościach i zasługuje na wielkie uznanie. Ogromne gratulacje!

Wynik meczu finałowego:
    Wydział Prawa i Administracji – Wydział Nauk Ekonomicznych 3:0 (25:22; 25:16; 25:19)