Coolturalny Student – Kabaret Neo-Nówka – Relacja

Za nami już drugi, (i na pewno nie ostatni), Coolturalny Student, rozpoczynający długi sezon pełen śmiechu i zabawy!

Jak w poprzednich latach tak i teraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM sprowadziła do studenckiego miasteczka jeden z najbardziej rozpoznawalnych kabaretów w Polsce – Kabaret Neo-Nówka, który bawił studentów jak i mieszkańców Olsztyna. Tym razem, dodatkowo mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim była okrągła rocznica powstania grupy – świętowaliśmy jej 15-lecie!

Coolturalny Student odbywał się w Centrum Konferencyjnym w dwóch seansach, w pierwszym na godzinę 18:00 i w drugim na 20:00. To nie nowina, że sala na każdym seansie była zapełniona, a bilety wyprzedały się jak ciepłe bułeczki. Neo-Nówka zaprezentowała się nam w stałym składzie: Radek Bielecki, Michał Gawliński i Roman Żurek.

Przed występem kabaretu widownia została przywitana przez przewodniczących Rady Uczelnianej, którzy przeprowadzili liczne konkursy z nagrodami od sponsorów. Kabaret zaprezentował swoją scenografię, która barwnie odwzorowywała piekło oraz schody prowadzące do nieba. Nawiązywała ona do znanych skeczy, które później zostały powitane przez uczestników gromkimi brawami. Pani Wandzia, która była prowadzącą, była również towarzyszką przedstawienia od samego początku. Publiczność szalała, bawiła się i klaskała a uśmiech nie znikał z ich twarzy aż do samego końca. Nie można również zapomnieć o zespole – Żarówki, który również był tego wieczoru na scenie.

Partnerami Coolturalnego Studenta są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Galeria Warmińska Olsztyn, Transcom Worldwide Poland, Akademickie Centrum Kultury UWM, Rada Osiedla Akademickiego UWM w Olsztynie, Radio ESKA, Radio UWM FM, CymesOlsztyn, MyGraffStudio, Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik, Telewizja Kortowo, Fitness Club Sylwetka, Family Bowling Center, stomilolsztyn.com, Indykpol AZS Olsztyn.

Tekst: Joanna Chrostowska
Zdjęcia: Kacper Kirklewski (Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik)