AJDOL 2015 – III eliminacje

W dniu 15 kwietnia odbyły się III eliminacje do Ajdola 2015. Była to ostatnia okazja, kiedy nasi studenci mogli zaprezentować swoje umiejętności oraz stanąć w obliczu szansy na wystąpienie przed najlepszą publicznością na Górce Kortowskiej.

Uczestnicy prezentowali się jury, które tym razem zagościło na konkursie w składzie: Bartek Czarnecki, Michał Szymanek, Dawid Rakowski oraz Kuba “Czaplay” Czaplejewicz. Tego dnia w Rakorze można było usłyszeć zróżnicowany repertuar, między innymi piosenki Celine Dion, CLASSIC a nawet własny repertuar jednego ze studentów. Każdy z występów przypadł jury do gustu na swój  sposób, jedni zapunktowali talentem, inni odwagą, a jeszcze inni zabawą, którą mieli z występu. Licznie zgromadzona publiczność, świetnie bawiła się wspierając swoich faworytów oraz nagradzając wszystkie występy oklaskami. Jak powiedziała jedna z uczestniczek: “przyszłam  na eliminacje kolejny rok z rzędu aby poczuć tą niesamowitą atmosferę jeszcze raz”. Ostatnie eliminacje zgromadziły “stałych bywalców” małej sceny Ajdola, co rusz można było usłyszeć z ust jury: “pamiętam Cię z ubiegłego roku”. Pokazuje to, że najważniejsza wcale nie jest wygrana, a zabawa towarzysząca całemu wydarzeniu.

Do finału przeszło 4 solistów i jeden duet, którzy razem z wcześniej wyłonionymi finalistami zaprezentują się już 22 kwietnia. Tym razem ich utwory będzie można usłyszeć wraz z akompaniamentem.

Pełna lista finalistów konkursu wygląda następująco:
– Martyna Lichacz
– Agnieszka Pecyna
– Martyna Dąbkowska
– Aleksandra Murawiec
– Lidia Graczyk
– Diana Jaworowska i Paweł Piersa (duet)
– Michał Świętochowski
– Aleksandra Milanowska
– Artur Rychcik i Michał Szulc (duet)
– Małgorzata Krośnicka
– Łukasz Cudnik
– Szymon Petrykowski
– Dorota Łucek.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego zaprasza 22 kwietnia na finał konkursu AJDOL 2015, podczas którego uczestnicy powalczą o występ w piątek na Górce Kortowskiej podczas Kortowiady 2015.

Szczegóły na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/335246043335982/
___________________________________
Tekst i zdjęcia: Joanna Bukowska (Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij pola oznaczone *